MHRS girişi, ALO 182 online hastane randevu alma

MHRS girişi, ALO 182 online hastane randevu alma
MHRS girişi, ALO 182 online hastane randevu alma
MHRS ve ALO 182 telefon hattı üzerinden hastane randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz. Bu iki sistemi kullanarak nasıl randevu alacağınız ile ilgili detaylar haberimizde.

MHRS randevu sistemi nasıl çalışır? MHRS portaldan nasıl randevu alınır?

MHRS açılımı ile, Merkezi Hastane Randevu Sistemi demektir SGK sigortası olan ve sağlık hizmetlerinden güvenceli olarak yararlanmak isteyen kişilerin, devlete bağlı sağlık kurumlarına giderek tedavi olması mümkündür. Bakanlığının bizlere sunmuş olduğu yararlı uygulamalardan biri olmaktadır. Bu uygulama ile, hastanelere giderek uzun kuyruklar sonucu almış olduğunuz randevular ve sonuçlarınızı öğrenmek gibi birçok vakit kaybettirici durumlar son bulmuştur. Sigortalıların mağdur olmaması ve sağlık hizmetlerinin sunulmasında aksaklıkların yaşanmaması için hastane randevu alma hizmetleri sunulmaya başlamıştır. Hastane randevu alma işlemleri sayesinde, uygun bir gün ve saate randevu alınarak, randevu zamanında sıra beklemeye gerek kalmadan, tedavi olunuyor.

Hastane randevu alma işlemlerini yapmak isteyenler ne yapmalı?

Hastane randevu alma işlemlerini yapmak isteyenlerin MHRS adlı sisteme giriş yaparak, online olarak işlemlerini yapması oldukça kolay. Fakat ilk defa sistemi kullanacak olan kişilerin, üye olması gerekmekte. Üyelik işlemleri de yine internet üzerinden yapılıyor. Üstelik yeni bir üyelik oluşturacak kişilerin herhangi bir şekilde ücret ödemesi de gerekmemekte.Bu sayede hastane randevu alma işlemleri yapılmadan kısa bir süre önce, internet üzerinden üyelik açılarak gerekli olan işlemler yerine getirilebiliyor. Yapılacak işlemlerde kişiler hastane randevu almak için ilk olarak il ve ilçe seçimi yaparak, bölgedeki sağlık kurumları arsından seçim yapması gerekiyor. Böylece alınacak tedaviye göre bölüm ve doktor seçimi ile birlikte hastane randevu alma işlemleri tamamlanıyor.

Hastane randevu alma işlemleri için kişilerin internet kullanımının yanında ALO 182 hattını da araması yeterli. ALO 182, MHRS sisteminin resmi telefon numarası olup, ücretlendirmeye tabi. Bu açıdan kişilerin tarifesine bağlı olarak ALO 182 arasından ücretli bir şekilde işlem yapılıyor. Hastane randevu alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılması gereken tek işlem, randevu saatinde hastaneye giderek ilgili polikliniğe ulaşmaktır. Böylece beklemeye gerek kalmadan, kısa süre içerisinde doktor odasında tedaviniz yapılıyor.. Sigortası olan kişiler, sigorta güvencesi ile sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı sağlanırken, tedavi sonrasında kişilerin alacağı ilaçlar için de yine sigorta güvence sağlayarak, katkı payı ödemesi yapılıyor.

Yazımızda sizlere vermiş olduğumuz tüm bu Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile vakit kaybetmeden, kolaylıkla randevu alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  İnternet

  ,

  Doktor

  ,

  SGK

  ,

  Telefon

  ,

  ilçe

  ,

  sigorta

  ,

  Resmi

  ,

  MHRS