Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı

Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı
Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı

Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği helva da dağıttı. fotoğraf: MEHMET HALİS İS / dha

MARDİN - Merkezi Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyünde bulunan ‘Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği’nde, pop yıldızı Michael Jackson için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına, çocuklar da katılıp cemaatle birlikte saf tuttu. Cenaze namazının ardından tüm insanlık için dua edildi. Ardından çocuklara ve köylülere taziye helvası ve ekmeği dağıtıldı.
Mıhellemi Dinler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan’a göre Michael Jackson sadece Hıristiyan ya da İslam dünyasının değil tüm dinlerin müntesiplerine mal olmuş bir efsaneydi:
“Bizler de dinimize, kültürümüze, örf ve ananemize ve atalarımıza yaraşır bir şekilde insani vazifemizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve hayranlarına da sabır diliyorum. Dernek olarak bütün evrensel değerleri içselleştirmenin bilincinde hareket ederek, Michael Jackson gibi evrenselliğe mal olmuş ve şarkılarıyla büyüdüğümüz, eğlendiğimiz bu sanat güneşini anmamak bizim gibi çok kültürlü, çok dilli ve çok zengin bir medeniyete sahip Mercimekli köyü ve derneğimizin evrensel misyonu için büyük bir eksiklik olurdu. Cemaatle birlikte saf tutan çocuklar minik elleri ve büyük yürekleriyle, tatlı dilleriyle Yaradana el açıp, büyük sanatçı için iyi dilek temennilerinde bulundular.” (dha)