Mıcır değil mayın sanki!

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce Milas Havalimanı ile Bodrum arasındaki 35 km.'lik duble yolda 10 gün önce 'satıh kaplama' çalışması başlatıldı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce Milas Havalimanı ile Bodrum arasındaki 35 km.'lik duble yolda 10 gün önce 'satıh kaplama' çalışması başlatıldı. Sıcak asfalt üzerine dökülen tonlarca mıcır nedeniyle yol,
'mayın tarlası'na döndü. 10 günde dört trafik kazası oldu, bir bebek öldü, biri ağır sekiz kişi yaralandı, 13 aracın camları kırıldı.
Işıl Turizm Seyahat Acentesi yetkilisi Senem Kocabaş, "Milas - Bodrum arası korku tüneli oldu. Birçok turist mağdur olduğu gerekçesiyle acentelerine bizi şikâyet ediyor. Kültür turizmi için tura çıkan birçok turist bozuk yol nedeniyle gezileri iptal ediyor. Bu çalışmaların turizmin en hareketli olduğu dönemde yapılması şart mı?" diye sordu.
Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Şemsettin Zeren ise "Yol çalışmasını,
bu bölgede temmuz-ağustos aylarında yapmak zorundayız. Bu sistem çok ucuz olduğu için tercih ediyoruz. Otobanlarda yapılan sıcak asfalt dediğimiz uygulamanın metrekaresi 60 milyon liraya mal olurken, mıcır dökerek yaptığımız kaplamanın metrekaresi 2-3 milyon lira. Sürücülerden biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz" diye konuştu. Çalışmalarının 10 gün daha süreceğini belirten Zeren, mıcır nedeniyle daha önce kendi aracının camlarının da üç kez kırıldığını belirtti.
'Turizmi etkiliyor'
Muğla Valisi Hüseyin Aksoy ise "Şikâyetler haklı. Bu çalışmalar belki haziran ayı başı veya eylül sonunda yapılabilirdi. Karayolları ile görüşüp çalışmaların çok hızlı bitirilmesi ve yoğun kontrol altında yapılması için
uyarılarda bulunacağım" dedi.