Mide ağrısıyla başlayan dram: Ağabeyinden çocuğu oldu...

SİVAS - Mide ağrısı şikâyetiyle hastaneye başvuran 16 yaşındaki F.D., tuvalette doğum yaptı. Genç kızın 21 yaşındaki ağabeyi A.D. ile girdiği ilişki sonrasında hamile kaldığı iddia edildi. Bebek ölü bulunurken, F.D., ağabeyi A.D.’nin kendisiyle  ilişkiye girdiğini,  hamile olduğunu da bilmediğini söyledi. İstanbul’a gittiği öğrenilen ağabey A.D. ise aranıyor.

Doktorlar da anlayamadı
Sivas merkeze bağlı Ozmuş köyünde oturan ilköğretim okulu mezunu F.D., önceki gece, mide ağrısı şikâyetiyle babası Ö.D. tarafından Numune Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Doktorlar, genç kızın hamile olduğunu ve doğum sancısının başladığını fiziki muayenede anlamadı. Film çekildikten sonra ihtiyaç gidermek için hastanenin tuvaletine giden F.D., sancıları artınca burada bir kız bebek doğurdu.
Bebeği çöpe attıktan sonra yeniden doktorun yanına dönen kızın çekilen filminde hamile olduğu belirlendi. Tuvaletteki doğumdan habersiz olan hastane doktorları, kadın- doğum servisi bulunmadığı için genç kızı Sivas Devlet Hastanesi’ne sevk etti. Burada da kızın kısa süre önce doğum yaptığı belirlendi.  Numune Hastanesi’nde yapılan araştırmada, bebek tuvaletteki çöp kutusunda ölü olarak bulundu.

Ağabey İstanbul’da
Olay sonrasında gözaltına alınan 55 yaşındaki baba Ö.D. bir şey bilmediğini dile getirdi. F.D. ise verdiği ilk ifadesinde, ağabeyi A.D.’nin kendisiyle yedi buçuk ay önce köydeki evlerinde ilişkiye girdiğini, ancak korktuğu için  kimseye söylemediğini, hamile olduğunu da bilmediğini anlattı. 15 gün önce köyden çalışmak için İstanbul’a giden ağabey aranıyor. (dha)