Mihraç Ural'ın öldürüldü iddiası

Mihraç Ural'ın öldürüldü iddiası
Mihraç Ural'ın öldürüldü iddiası
Reyhanlı'da 52 kişinin öldüğü bombalı saldırının planlayıcısı olan ve Suriye'de yaşayan Mihraç Ural'ın, son çatışmalarda öldüğü iddia edildi.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı olan ve Hatay'ın karşısındaki Lazkiye'de yaşayan 'Acilciler' adlı terör örgütü lideri 57 yaşındaki Mihraç Ural'ın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin açtığı ateşte öldüğü iddiaları güçleniyor.

DHA’nın haberine göre cuma günü ÖSO üyelerinin Suriye'nin Keseb Sınır Kapısı'nı almak için rejim askerleri ile ÖSO askerleri arasında çıkan çatışmada Mihraç Ural'ın rejim askerlerine destek verdiği ve bu sırada 3 adamıyla birlikte öldüğü öne sürülürken, bu iddia ÖSO üyeleri arasında sevinçle karşılandı.

Mihraç Ural’ın, Beşar Esad 'ın kuzeni ve Suriye Milli Savunma Kuvvetleri Komutanı Hilal Esad’ın öldürüldüğü saldırıda aynı binada olduğu iddia edilmişti.

Türkiye sınırına yakın bir bölgede Suriye rejimi tarafından korunarak yaşayan Mihraç Ural'ın adı en son Reyhanlı'da 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların planlayıcısı olduğu iddiasıyla gündeme gelmişti. Hatay doğumlu olan Ural'ın örgütünün Reyhanlı patlamasına kadar, Türkiye'de son dönemde bilinen bir eylemi bulunmuyordu. (dha)