Milletvekili 'baba'nın domuz gribi isyanı

ANKARA - Oğlu, domuz gribi salgını görülen Bilkent Laboratuvar İlköğretim Okulu’nda okuyan İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Tan, okuldaki durumu bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
Ahmet Tan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Ankara Valisi Kemal Önal’ın okula bir hafta kapatma kararı alınmasından sonra yaptığı açıklamada, bütün öğrencilerin evlerine sağlık ekipleri gönderileceğini, öğrencilerin ve ailelerinin muayeneden ve testten geçirileceğini söylediğini hatırlattı. Tan, “Okulun 500’ü aşkın öğrencisinden sadece 59 öğrencinin evine gidilebildi. Dört gündür endişe içinde bekleyen ailelere ‘sadece şüpheli öğrencilerin’ evlerine gidileceği bildirildi. Bu arada okulda hasta sayısı iki veli bir öğretmenle birlikte 18’e çıktı” dedi. 

‘Tespit sorumluluğu ailelerde’
Tan, açıklamasında ayrıca, Bakan Akdağ’a, “Hastalık şüphesi tespit sorumluluğu neden ailelere bırakıldı? Yetkililer ‘grip testi seti yetersizliği söz konusu olamaz’ dediklerine göre yetersiz olan sağlık ekibi veya araç sayısı mıdır?” sorularını yöneltti. (Radikal)