Milletvekili can kurtardı

AKP'nin doktor kökenli Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Kepsut İlçesi Devlet Hastanesi'nin ek binasında incelemelerde bulunurken ağır yaralı bir genç kızı kurtardı.

BALIKESİR - AKP'nin doktor kökenli Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Kepsut İlçesi Devlet Hastanesi'nin ek binasında incelemelerde bulunurken ağır yaralı bir genç kızı kurtardı. Genel cerrah Çömez, önce ilk müdahaleyi yaptı. Hastanede genel cerrahın bulunmadığını öğrenince de Balıkesir Devlet Hastanesi'nde götürdüğü kızı ameliyat etti.
Kepsut ilçesine bağlı Aşağıkatrancı Köyü'nde oturan Halil İbrahim Can ile yakını olduğu öğrenilen 39 yaşındaki Erdoğan Ş. tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce Erdoğan Ş., Halil İbrahim Can'ın evindeki tüfeği alarak ateş etti. Halil İbrahim Can kaçmayı başarırken, kurşunlar o esnada evinin önünde çamaşır asan 17 yaşındaki kızı Zeynep Can'a, isabet etti. Göğsünden ağır yaralı olarak Kepsut Devlet Hastanesi'ne getirilen genç kıza, bu sırada ek binada incelemelerde bulunan AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, ilk müdahaleyi yaptı. Kepsut Devlet Hastanesi'nde genel cerrahın olmadığını öğrenen Çömez, bunun üzerine Balıkesir Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Hocaoğlu'nu telefonla arayarak, ameliyathaneyi hazırlatmasını istedi. Ambulansa binerek yaralı genç kızla birlikte Balıkesir Devlet Hastanesi'ne giden milletvekili, burada yaklaşık üç saat süren ameliyatı da gerçekleştirdi.
'Soluk alıp veremiyordu'
İlçe devlet hastanesinde genel cerrahın bulunmadığını öğrenince hastaya ilk müdahaleyi yaptığını anlatan Çömez, "Yaralının durumu çok ağırdı ve soluk alıp vermekte zorlanıyordu. Balıkesir Devlet Hastanesi'ni aradım, ameliyathaneyi hazırlamalarını istedim. Bu sırada, oksijenle hastamızı hayatta tutmaya çalıştık. Balıkesir'de yaptığımız ameliyatla yaranın olduğu bölgeyi hijyenik koşullarda temizledik. Genç kızımız şu anda yoğun bakımda, ancak hayati tehlikeyi atlattı" dedi.
Anne Elif ve baba Halil İbrahim Can da Çömez'e minnettar olduklarını ifade etti. Olayın ardından kaçan Erdoğan Ş. de jandarma tarafından yakalandı.


    http://www.radikal.com.tr/7639077639070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.