Milletvekili Fatma Salman'a şiddet uygulayan kocasına 'tahrik' indirimi!

Milletvekili Fatma Salman'a şiddet uygulayan kocasına 'tahrik' indirimi!
Milletvekili Fatma Salman'a şiddet uygulayan kocasına 'tahrik' indirimi!
AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman'ın boşandığı eşi İdris Kotan, "eşini kasten yaralamak" suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi. Mahkeme hem tahrik indirimi uyguladı hem de cezayı erteledi.

 


ANKARA - Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararında, dosyanın, tüm belge ve bilgilerin değerlendirildiği kaydedildi. Boşanma konusunda anlaşan çiftin Sincan Adliyesi'ne gitmek için randevulaştıkları, sanığın Ağrı'dan müştekinin Ankara'daki evine geldiği anlatılan kararda, Fatma Salman'ın olay sabahı bir an önce adliyeye gitmek için uyumakta olan İdris Kotan'ı uyandırması üzerine tartışma çıktığı belirtildi.

Bunun üzerine İdris Kotan'ın Fatma Salman'a vurarak basit bir tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaraladığı kaydedilen kararda, Kotan, "eşini kasten yaralama suçundan" 1 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Kotan'ın, yaralama suçunu Salman'ın kırıcı sözler söylemesinin etkisi altında işlediği gerekçesiyle "haksız tahrik indirimi " ve "takdiri indirim" uygulayan mahkeme , cezayı 7 ay 15 güne düşürdü. Cezayı erteleyen mahkeme, ayrıca Kotan'ın 1 yıl süre ile denetime tabi tutulmasına hükmetti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116338211633822

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user1107643

  AKP kadin mevzu bahis olunca kendi milletvekilini bile korumuyor. Tahrik indirimiymis! Bu zavalli kadincagiz da devam etsin bakalim AKP'nin milletvekili olmaya. Bir yandan da yine de dua etsin ki milletvekiliymis. Yoksa adam elini kolunu sallaya sallaya gezerdi disarida.

  Tahrik indirimi döveni haklı çıkarmaktır - generalduncan

  İstediği kadar kırıcı sözler söylesin, küfür, hakaret etsin, bir kişinin diğerine fiziksel şiddet uygulamaya hakkı yoktur. Hukuktaki tahrik indirimi insan haklarına olduğu kadar evrensel hukuğun geldiği noktaya aykırıdır. İnsanoğlu dokunulmaz olana kadar bu fikri yaymaya devam edeceğim.