Milletvekilinden çok güzel hareketler!

Milletvekilinden çok güzel hareketler!
Milletvekilinden çok güzel hareketler!
Yalova'da Devin Atölye ve Rüya Tiyatrosu'nca sergilenen 'R.O.S.T.O' adlı komedi oyununda Milletvekili Muharrem İnce de rol aldı
YALOVA - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin bir tiyatro oyununda rol alarak TBMM’de yemin etmesi ve genel kurulda konuşma yapması izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Yalova’da Devin Atölye ve Rüya Tiyatrosu’nca sergilenen "R.O.S.T.O" adlı komedide milletvekili İnce de rol aldı. İnce, kısa skeçlerden oluşan tek perdelik oyunun sonunda sahneye çıktı.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunda rol gereği TBMM’de yemin eden ve genel kurulda konuşma yapan İnce, genç tiyatrocularla aynı sahneyi paylaşarak kahkaha dolu dakikalar yaşattı.

Kendisiyle birlikte milletvekili rolünde yer alan genç oyunculara başarılı bir şekilde uyum sağlayan İnce, performansıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. Oyunun sonunda İnce, "Bence siyaset, insanın kendisiyle dalga geçmesidir" dedi. Devin Atölye ve Rüya Tiyatrosu oyuncularıyla birlikte izleyicileri selamlayan İnce’nin "Bundan sonra sizinle sahneye çıkarsam bazı şartlarım var. Paramı peşin isterim. Oyuna gelirken arabayla evimden alınır ve yeniden eve bırakılırım. Ayrıca kuliste viski isterim. Bazı kurallarım da var. Sahnede öpüşmem" esprisi ise izleyicileri güldürdü.

Muharrem İnce, izleyicilere hitaben yaptığı konuşmada 7 yıldır milletvekilli olduğunu ve toplumun önünde sıkça yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"16 yıl öğretmenlik yaptım. Uzun zamandır da politikacı olarak toplumun önündeyim. Ancak uzun zamandır bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Aslında utanmaz bir adamımdır ama burada gerçekten çok heyecanlandım. Genç oyuncu arkadaşlarımı çok hevesli gördüm ve onlara destek olmak, onların oyunlarını tanıtmak istedim. Umarım herhangi bir pot kırmamışımdır."

Tiyatrocular, oyunun ardından Muharrem İnce’ye çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.(aa)