Milletvekilinin oğlu LYS sınavına kendisi yerine başkasını sokmuş

Milletvekilinin oğlu LYS sınavına kendisi yerine başkasını sokmuş
Milletvekilinin oğlu LYS sınavına kendisi yerine başkasını sokmuş
AK Parti Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun oğlu Cenap, Hacettepe Üniversitesi'nde yapılan LYS sınavına kendisi yerine başkasını soktu. Durumu anlayan gözetmen sınav salonuna polis çağırdı. Sınava giren A.Y. ile Eyüpoğlu gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yansıyan sınav sahtekârlığı, 16 Haziran’da yapılan LYS sınavında gerçekleşti.

Hürriyet gazetesinden Arda Akın’ın haberine göre 18 çocuk sahibi Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun 21 yaşındaki oğlu Cenap Eyyüpoğlu, kendi yerine LYS sınavına girmesi için, arkadaşı A.Y. ile anlaştı. A.Y., sınav formunu Cenap Eyyüpoğlu’nun bilgileriyle doldurduktan sonra, kendi fotoğrafını yapıştırdı. Form daha sonra ÖSYM’nin başvuru bürosuna teslim edildi. Cenap Eyyüpoğlu, 16 Haziran sabahı, sınavın yapılacağı Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampusu’na A.Y. ile birlikte gitti.

‘OĞLUM SİZE EMANET’
A.Y., sınav saatine dakikalar kala, üzerinde kendi resmi bulunan giriş belgesi ve Cenap Eyyüpoğlu’na ait nüfus cüzdanıyla, kimya bölümündeki salona girdi. Sahte giriş belgesini optik okuyucudan geçiren A.Y., soru kitapçığı ile cevap kağıdını alarak yerine oturdu.

Ancak sınav başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra, gözetmen, A.Y.’den, nüfus cüzdanını istedi. Telaşlanan A.Y., Cenap Eyyüpoğlu’na ait nüfus cüzdanını çıkardı. Nüfus cüzdanı ile sınav belgesindeki fotoğrafların farklı olduğunu gören gözetmen, durumu sınav başkanına bildirdi. Salona gelen başkan, sınav belgesi ile nüfus cüzdanındaki fotoğrafların farklı olduğunu tespit edince polis çağırdı.

Beysukent Polis Merkezi’nden gelen ekipler hem A.Y.’yi hem de “Beni kampusta bekliyor” dediği Cenap Eyyüpoğlu’nu gözaltına aldılar. Durumu öğrenen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, iddiaya göre polisi arayarak, “Oğlumu bir süreliğine size emanet ediyorum, ona göre” dedi. İfadeleri alınan iki genç adliyeye sevk edildi. Savcılıkta suçlamaları kabul eden Cenap Eyyüpoğlu ve A.Y., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olay, tutanakla, ÖSYM’ye bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/1138856113885618

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neler Gördük. - Clear

  Biz DİNSİZ NESİL İÇİNDE DE NELER GÖRDÜK NELER...Ama hiçbirini sizin gibi,DİN ile bağdaştırmadık,karakter ve kişilik bozukluğuyla ilişkilendirdik.Ağzında tiyatro oynarcasına BİLİMİ sakız edip düşürmeyen DİNSİZ nesil,söyle bakalım kim daha bilimsel? Burnunuz aksa DİNDEN bileceksiniz.Biraz da kendinizden bilin.

  özeleştiri yapın - stoptheevil

  sadece bir olaya bakarak dindar nesille alay edenler.biraz da kendilerine ve geçmişlerine bakabilseler.ulusalcılar kürtleri daga çıkardılar başörtülüleride okullardan kovdular.onların özgürlük anlayışı budur işte.onların 22 den sonra içki satın alamama özgürlüğü bir dindarın eğitim alamama özgürlüğünden daha önemli.seçimlerde görüşmek dileğiyle

  organize işler - erdozcan

  Çocuk bir yıl kaybeder, yakalayanlar ya sürülür ya işten atılır. Hakim en alt seviyeden küçük bir para cezası verir yada takipsizlik verir. Olay unutulur gider. Seneye daha organize bir şekilde iş hallolur.

  AKP - ceug

  Ustalık devri dediklerinde inanmamıştık.

  DİNDAR NESİL BU OLSA GEREK - pispor

  hep söyler ya başbakan dindar nesil işte sana dindar nesil armut ağacı yetiştireceğine hazır armut ağacı altında yatmış mış mış gel ağzıma düş bravo görevliye kutlarım işte gerçek dindar bu görevli kişidir kimsenin hakkını yemiyor oysa ak parti hükümeti gecekondulardan villa köşklere taşınan atamaları ile partizanlıkları ile kimse ne yaptığını araştırmıyor basının büyük bölümü himayesinde 11 yıldır tüm iktidar nimetleri ellerinde ye babam ye

  size teslim ona göre!!! - candedemoglu

  "oğlum size teslim ona göre" ne demek şimdi bu?hatay milletvekili nin oğlu KAHRAMAN polisimizi sıraya dizdi."şimdi de benim oğlum da dizer sizi" anlamına mı geliyor.namaz,cami diyanet imam elinizde diye mi bu "ona göre" lafı.oğlun hırsız işte.daha ne konuşuyon.o değil de adamın 18 çocuğu var hangi birini kontrol edecen.veya öbürleri ne alemde?rahat uyu vekilimiz rahat uyu.%50 olarak arkandayız hem de tam arkanda.ensendeyiz.o kadar yanındayız ha bilesin

  Munferit - alpayari

  Oğlanın yaptığı ne babasına ne de partinin tümüne atfedilebilir. Ama haktan hukuktan dem vuran bir partinin milletvekili iseniz istifa etmeyi duşunebilmelisiniz. Ya da en azından özür dilemelisiniz. Yoksa inandırıcılığınız zaten herkes yapıyor ne olmuş kiden öteye gitmez.