Milletvekillerine alkol gözlüğü

Milletvekillerine alkol gözlüğü
Milletvekillerine alkol gözlüğü

Vekiller simülasyon aracında ters döndü, alkollü gibi hissettiren gözlükle denge kurmaya çalıştı.

Meclis'te dün 'emniyet kemeri'nin önemine dikkat çeken bir eğitim vardı. Hem simülatör hem alkol gözlüğü vekillerin başını döndürdü.

Meclis’te emniyet kemeri takma konusunda duyarlılığı arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte simülasyon aracına binen ve alkol gözlüğü takan milletvekilleri zor anlar yaşadı.
Milletvekilleri 360 derece dönebilen emniyet kemeri simülasyon aracına bindi. Simülatörde baş aşağı gelen vekiller ayrıca 130-150 promil alkollü bir insanın davranışlarını gösteren alkol gözlüğü taktı. Hazırlanan etapta yürümeye çalışan milletvekilleri, senaryo gereği, dubaları etapta bulunan kareye yerleştirirken zor anlar yaşadı. Yürürken dengesini kaybeden milletvekillerinin imdadına, basın mensupları ile diğer görevliler yetişti.
Hem simülasyon aracına binen hem de alkol gözlüğü takan AK Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle boynunda fıtık oluştuğunu söyledi. AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can ile AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati ise alkol gözlüğü takarak yürüdü.
Simülasyon aracına binen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, iki trafik kazası yaşadığını dile getirerek, bunlardan birinde emniyet kemeri takmadığı için yaralandığını söyledi. Metin Külünk, aracının takla attığı diğer kazayı ise kemeri sayesinde hafif atlattığını söyledi.

Kemersiz kaza tesadüfi

Simülasyon aracına binen TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu da trafik kazasında iki kardeşini kaybettiğini anlattı. Organizasyon TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar’ın himayelerinde gerçekleştirildi. Ünüvar, etkinliğe iki gün önce kaza geçirdiği için katılamadı. Arkada oturan Ünüvar’ın ilk kez emniyet kemerini takmadığı ve bu yüzden yaralandığı öğrenildi.