Milli Eğitim Müdürü: Ek ders ücreti isteyen Marksist materyalisttir!

Milli Eğitim Müdürü: Ek ders ücreti isteyen Marksist materyalisttir!
Milli Eğitim Müdürü: Ek ders ücreti isteyen Marksist materyalisttir!
İzmir'de, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Baydemir, öğretmenlerin ek ders isteklerine, kendi adına açtığı Facebook'taki sayfasından, ilginç benzetmelerle tepki gösterdi.

RADİKAL - Bir süreden beri çeşitli sendikalara bağlı öğretmenler, ek ders ücretlerinde iyileştirme yapılması ve tuttukları nöbetlerin de ek ders sayılması için basın açıklamaları yaptı. Kendisi de eğitimci olan Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Baydemir, bu yöndeki taleplerini gündeme getiren meslektaşlarına, "materyalist ve para sevdalıları" diyerek tepki gösterdi.PAYLAŞIMINI, TEPKİLER ÜZERİNE SİLDİ

Kendi ilçesi de dahil kentteki, bu yönde talepte bulunan öğretmenlerin, okullarda nöbet tutmak istememeleri üzerine Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Baydemir, tepkisini, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabında gösterdi. Baydemir, "Kendini kapitalizm düşmanı gösteren, ama en büyük kapitalist ve materyalist güruhu solculardır. İki haftadır, 50 TL ücret alacağız diye, okullarda nöbet tutmayan bu Marksistlerdir. Bunlar materyalist ve para sevdalılarıdır. Hak ve adalet söylemleri yalandır. Çünkü nöbet eylemi yaparak, milyonlarca öğrencinin eğitim hakkını gasp etmektedirler" diye paylaşımda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim döneminde kullandığı amblemi ve Rabia işaretini de profilinde paylaşan Baydemir'in, tepki mesajını kısa sürede 27 kişi beğendi, birçok kişi ise, onu destekleyen yorumlara yer verdi. Ancak Ömer Baydemir, meslektaşlarından kendisine gelen tepkiler üzerine, yorumunu, profilinden kaldırdı.

Öte yandan Baydemir, Facebook'tan muhalefet partilerine yönelik eleştirilerin yer aldığı çeşitli paylaşımlarda da bulundu.

ÖĞRETMENLER TEPKİLİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Baydemir'e tepki gösterenlerden Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, "Tüm sendikaların ortak bir çağrısı var. Nöbet yönetmeliğine de baktığımız zaman içi boş bir kavram. Öğretmenin asli görevi eğitimdir, nöbet değildir. Yaptığı görevlerden ek ödeme almayan tek grubuz. Bu eğitim şurasında kabul gördü. Bakanlığın da bu yönde çalışması var. İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün bu yöndeki paylaşımını, etik ve doğru bulmuyorum" dedi.

Eğitim-Sen yöneticileri de, "Öğretmenleri tehdit ediyor. Yaptıkları sadece Facebook'taki paylaşımlarla sınırlı değil. Hukuki haklarımızı da, kullanacağız. Ayrıca kendisiyle ilgili ortak açıklama da yapacağız. Eğitim Bir Sen'li, yandaş okul müdürleri, nöbete ek ders verilmesi için imza topluyorlar. Bunun İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün bilgisi dahilinde olmamasının imkanı yok. Yandaş sendikanın böyle bir imza topladığı konuyla ilgili kendisinin böyle bir tepki göstermesi ne kadar tutarlı?" diyerek tepki gösterdi. (Taylan YILDIRIM/İZMİR/DHA) 


  http://www.radikal.com.tr/130597613059768

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Emekli muhafazakar öğretmen - user896541

  Emeğin hakkını vermeyen."Alın teri kurumadan emeğin hakkını verin"emrine uymayan birinin islam olduğunu söylemesi de bir iddadan öteye ğeçmez.

  özel okul talebinin artmasının sebebi - ahmet tayyip sezer

  aklı başındaki velilerin çocuklarını özel okul vermek istemesindeki en büyük pay paranın bol olması değil, bu tip ve yetkinlikte adamların yönetimde olduğu sisteme çocuklarının açık dimağını emanet etmekteki haklı endişeleridir.

  - user591401

  Velev ki marksist olsunlar. Sana ne?

  Vay Ömer Baydemir vay :) - user1016661

  Ben İzmir Buca İlköğretim Okulu mezunuyum, bu adam da bizim o zaman müdür yardımcımızdı. Saçma sapan konuşmaları olan sürekli dalga geçerek bahsettiğimiz biriydi, tüm öğrenciler kıkırdardı gördüklerinde. Zaten ders haricinde normal sohbet ettiğiniz zaman akla uygun bir cümle kurmazdı. Reklam kokuyor bu hareketler hoca, hatta felsefe mezunu muydu neydi bu adam. Neyse yine ağız ishali olmuş, çok da şaşırmadım.

  vayyyy.vayyyy - user964012

  kendisi öğretmenlerin iki katı maaş alır..kurslardan ve sınavlardan 2. bir maaş eline geçer..makam aracı emrindedir...bütün ilçenin imkanlarını sonuna kadar kullanır...ama bunları devlet bana niye veriyor diye 1 saniye düşünmez

  Rezalet - user487606

  Adam resmen Balçova İlçe Milli eğitim Müdürü değil de AK Parti Balçova İlçe Başkanı gibi konuşmuş... Resmen "Alın abi beni bu görevden, ben layık değilim" diyor... Pes... Umarım kendisine yardımcı olurlar da gidip siyaseti partilerde yapar...

  Hak - user679305

  Zamanı gelince bunun haklarını da o beğenmediği Markistler savunacak.