Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?

Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?
Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?
Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir'in 'özgür kıyafet' eylemi yapan kadın öğretmene, 'Üstsüz de gidiyor musun?', erkek öğretmene de 'Küpen de var gay mısın?' dediği iddia edildi.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Mersin Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, başörtüsüne serbestlik getiren kılık kıyafet düzenlemesinin ardından “özgür kıyafet” eylemine başlayan Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Cengiz Şube Başkanı Yasemin Yücel'e ilginç sözlerle tepki gösterdi.

Demir, eyleme kolsuz giysiyle destek veren Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel için “Yasemin Hanım üstsüz de gidiyor mu?” dedi. Müdür Demir, “Serbest kıyafetle üstsüz gitmenin ne alakası var?” sorusuna, “Kolsuz giyiniyor mu yani?” karşılığını verdi. 

'KÜPEN DE VAR GAY MİSİN?'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir, ilk olarak eyleme “top sakal” bırakarak katılan Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Cengiz ile tartıştı. Cengiz’in aktardığı bilgilere göre Demir Cengiz’e, “Sen top sakal da mı bırakıyorsun” sorusunu yöneltti. “Evet müdür bey serbest kıyafet eyleminden dolayı” yanıtına Demir, “Seni okula gönderirim mahkeme bitene kadar tuvalet temizlersin” tehdidi ile karşılık verdi. Milli Eğitim Müdürü Demir ardından Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel’i kastederek, “Yasemin Hanım üstsüz de gidiyor mu?” sorusunu sordu. Tayfun Cengiz, “Serbest kıyafet ile üstsüz gitmenin ne alakası var” karşılığını verince müdür Demir’in tepkisi, “Kolsuz giyiniyor mu yani” oldu. 
Tartışmada , Tayfun Cengiz’in küpesini de gündeme getiren müdür Demir, “Küpe takmak yönetmeliğe göre yasak değil yani” dedi. Cengiz, “Evet ayrıca dava kazanan öğretmenimiz de var” açıklamasını yapınca Demir, “Şimdi sen gay mi oluyorsun. Sağa takan gay, sola takan bilmem ne gibi tabirler var” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115749511574956

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hükümet duymasın - Dopchik

  o değilde ilçe milli eğitim müdürüne biri yavuz sultan selim'in de küpe taktığını ve hükümetin söz konusu padişahın adına istanbul'a 3.köprüyü diktiğini hatırlatsın sağı solu gay'i bilmem neyi öğretirler ona.. (P.S. Mersin'den nasıl hiç nasiplenmez bu Tarsus yaa!!)

  Müdür cennet rüyaları görüyor herhalde... - guru

  Belli ki Ahmet Sefa Demir bir makam ele geçirmiş, kendi derebeyliğini kurmuş, cehaleti de cabası. Bazıları cennette gılman (metaforik olarak gay) ve hurileri (metaforik olarak üstsüzler) vaaz eder. Herhalde müdür bey bu vaazları fazla ciddiye aldı kıyafet serbestisi denince aklına ya üstsüzler ya da gayler. Fikirleri irtifa kazanırsa belki eğitim üzerine de kafa yorar.

  Eğitimin eğitimsizleri - Atölye

  Aslında bu tür eğitimcilerin bir ülkedeki varlığı terorizmden daha tehlikeli, terorizm bir anda şiddetle yok ederken, bunlar toplumu sistematik bir şekilde legal yollarla yok ediyor, üzgünüm ki bunlar MEB de hegemonya kurmuşlardır.

  Ne günlere kaldık... - Zeedat

  Bu zihniyetteki insanlara, yetki veren insanları şiddetle kınıyorum. Akılları belaltından başka yere çalışmadığı için her şeyi cinselliğe vururlar.

  Hükümet Memuru - Buyeno02

  Gerçi bu tür insanlar(!) kendilerine Müslümandır, Kendisine demokrattir. Insanliktan nasibini almis olsaydi, sadece gorevinin gerekliliğini yerine getirirdi. Yönetmeliğe aykiri olduğun düşünüyorsan soruşturma açarsin. Kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Öğretmenlerin sonuna kadar yasal haklarini kullanacagini düşünüyorum. Yanina kar kalmamali.

  bunlardan çok var - denizcikedi

  milli eğitimde bunlardan yüzlerce var. kendilerinde cesaret bulsalar erkek arkadaşı olan bekar bayan öğretmeni bekaret kontrolüne gönderirler. üzerine yürürsen korkudan sinerler.anladıkları dil demokrasi dili değildir. daima güçlünün, iktidarın yanında yer alırlar. öğretmenleri kapıkulu olarak görürler. dik durana diş biler, yamulunca kuzu olurlar.DİREN ÖĞRETMEN !