Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?

Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?
Milli Eğitim Müdürü'nden kadın öğretmene: Üstsüz de gidiyor musun?
Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir'in 'özgür kıyafet' eylemi yapan kadın öğretmene, 'Üstsüz de gidiyor musun?', erkek öğretmene de 'Küpen de var gay mısın?' dediği iddia edildi.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Mersin Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, başörtüsüne serbestlik getiren kılık kıyafet düzenlemesinin ardından “özgür kıyafet” eylemine başlayan Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Cengiz Şube Başkanı Yasemin Yücel'e ilginç sözlerle tepki gösterdi.

Demir, eyleme kolsuz giysiyle destek veren Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel için “Yasemin Hanım üstsüz de gidiyor mu?” dedi. Müdür Demir, “Serbest kıyafetle üstsüz gitmenin ne alakası var?” sorusuna, “Kolsuz giyiniyor mu yani?” karşılığını verdi. 

'KÜPEN DE VAR GAY MİSİN?'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir, ilk olarak eyleme “top sakal” bırakarak katılan Eğitim Sen Tarsus Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Cengiz ile tartıştı. Cengiz’in aktardığı bilgilere göre Demir Cengiz’e, “Sen top sakal da mı bırakıyorsun” sorusunu yöneltti. “Evet müdür bey serbest kıyafet eyleminden dolayı” yanıtına Demir, “Seni okula gönderirim mahkeme bitene kadar tuvalet temizlersin” tehdidi ile karşılık verdi. Milli Eğitim Müdürü Demir ardından Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel’i kastederek, “Yasemin Hanım üstsüz de gidiyor mu?” sorusunu sordu. Tayfun Cengiz, “Serbest kıyafet ile üstsüz gitmenin ne alakası var” karşılığını verince müdür Demir’in tepkisi, “Kolsuz giyiniyor mu yani” oldu. 
Tartışmada , Tayfun Cengiz’in küpesini de gündeme getiren müdür Demir, “Küpe takmak yönetmeliğe göre yasak değil yani” dedi. Cengiz, “Evet ayrıca dava kazanan öğretmenimiz de var” açıklamasını yapınca Demir, “Şimdi sen gay mi oluyorsun. Sağa takan gay, sola takan bilmem ne gibi tabirler var” dedi.