Milli Eğitim, 'taciz timi'ni deşifre edenlerin peşine düştü

Milli Eğitim, 'taciz timi'ni deşifre edenlerin peşine düştü
Milli Eğitim, 'taciz timi'ni deşifre edenlerin peşine düştü

Müdür Yardımcısı Filiz G., idari görevinden alınarak başka bir okulda görevlendirilmişti.

Antalya'da Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G.'nin kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için 'erkek timi' oluşturmak istediğine yönelik sözlerinin yer aldığı toplantı tutanaklarını sızdıran öğretmeni belirlemek için soruşturma başlatıldı.

RADİKAL - Kepez Atatürk Anadolu Lisesi'nde, kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için 'erkek timi' oluşturmak istediği, Öğretmenler Kurulu toplantısının tutanaklarına yansıyan müdür yardımcısı Filiz G., olayın medyaya yansıması sonucu geçen hafta idari görevinden alınarak başka bir okula Almanca öğretmeni olarak görevlendirilmişti.

'KÖSTEBEK ÖĞRETMEN' ARANIYOR

Basın toplantısı düzenleyen Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim- Bir-Sen) Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın talimatıyla Kepez Atatürk Anadolu Lisesi'nde konuyla ilgili soruşturma açıldığını söyledi.

Soruşturmanın toplantı tutanaklarının sızdırılmasını kapsadığını söyleyen Çoban, "Okuldaki tutanakların dışarı çıkarılması suçtur. Şimdi bu suçu işleyen öğretmeni bulmak için soruşturma kapsamında 52 öğretmenin ifadesi alınıyor" dedi.

Çoban, hiçbir kadın öğretmenin kız öğrencilerin taciz edilmesini istemeyeceğini öne sürerek, böyle bir durumun gerçekten yaşanmış olması halinde ise öğretmene gereken yaptırımın uygulanması taraftarı olduğunu aktardı.
DHA-Süleyman EKİN

Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'

Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi


  http://www.radikal.com.tr/130301013030106

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O öğretmeni bulursanız - user414920

  Alnından öpüp, Milli Eğitim Bakanı yapın !

  Körler sağırlar birbirini ... - Vasilii

  Yalnız, basın toplantısını yapıp tutanağı sızdıran öğretmen için soruşturma başlatıldığını söyleyen kişi Eğitim Bir Sen şube başkanı iimiş ne kadar güzel ! Milli eğitimi de sendikadan idare ediyorlar artık açık açık.

  Heykeli dikilmeli. - vemerald

  Bu iğrençliği ifşa eden öğretmeni kutlarım. Heykeli dikilmeli. Bu soruşturmayı yapmak skandaldır.

  - user1130648

  Yahu Md.Yrd. sözde öğretmen bir rezalete imza attı; bu rezalet de kamuoyuna yansıdı. Pislikleri temizlemeye çalışın, pisliği ifşa edeni cezalandırmaya uğraşmayın. Teresin üzerine tüy dökmeye uğraşmayın gari.

  okulun hanımağası - ron

  hükümet "yöneticileriniz hukuka aykırı davranmıyorsa, onları ihbar" edin diyordu. Ama anlaşılan hukuk onların hukuku olduğu için burda bir esneklik olmuş. taciz timi nedir la, bu arada? müdüre hanım yüksek oranda ağalı-paşalı diziye maruz kalmış anlaşılan. kendisini okulun hanımağası, asenası mı sanmış...

  Hem suçlu hem güçlü - Veci

  Tam olarak bu oluyor.