Milli Eğitim'den öğretmen ataması açıklaması

Milli Eğitim'den öğretmen ataması açıklaması
Milli Eğitim'den öğretmen ataması açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı, 37 bin öğretmen kadrosuna atama için 4-10 Eylül'de başvuru alacak, 15 Eylül'de atamaları gerçekleştirecek

RADİKAL - Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu kişisel Twitter hesabından öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun attığı tweet şöyle:''Öğretmen atamaları ile ilgili herhangi bir problem yoktur; atamalar belirtilen takvim doğrultusunda gerçekleştirilecektir''

2015 YILI ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ATAMA DUYURUSU

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 37 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bugün saat 12 de ilan edileceğini açıkladı. Atama listesi şöyle: 

 

BU BRANŞLARA BAŞVURU ALINMAYACAK!

Hatalı sorular nedeniyle KPSS coğrafya-sosyal bilgiler testleri yargıya taşınmıştı. MEB müsteşarı Tekin, Sosyal bilgiler ve coğrafya için ilan edilen kadrolara başvuruların yargı kararından sonra alınacağını duyurdu. Tekin, kontenjanların ilan edilmesinin ardından da şu twiti paylaştı:

“Kontenjanları ilan ettik, hayırlı olsun. Arkadaşlar sosyal bilgiler ve coğrafya için ilan ettiğimiz kadrolara başvuruları ÖSYM deki yargı süreci neticelenince alacağız.”

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN OLACAK?

MEB, 37 bin öğretmen kadrosuna atama için 4-10 Eylül’de başvuru alacak, 15 Eylül’de atamaları gerçekleştirecek. En çok kontenjan sınıf öğretmenliğine verildi. 2014 yılında 6.152 olan kontenjan bu yıl 4.189. Bu atama döneminde 1.963 azalan Sınıf öğretmenliğini 3.964 kontenjanla İngilizce Öğretmenliği takip ediyor. 2014’de 3. 931 olan kontenjan 33 arttı. 2014 yılında 3.405 olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için ayrılan kontenjan bu yıl 3.819 oldu. Kontenjan sayısı 2014’e göre 414 yükseldi.

BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ TEPKİLİ!

Bilişim öğretmenleri atama başvuruları öncesinde en çok ses getiren branş grubu oldu. Çeşitli etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışan Bilişim öğretmenleri, bir taraftan bilişim çağında MEB’e bilişimin önemini anlatmaya çalışıyor bir taraftan da 5 bin atama talep ediyorlardı. MEB, ne bilişimi ne de atama taleplerini duymadı. MEB’in Bilim Öğretmenleri için yeterli bulduğu kontenjan sayısı  sadece 867 oldu. 2014’de bu sayı 1.100’dü.