Milli Eğitim'den 'Sirk' uyarısı: Bikinili kadınlar var gitmeyin

Milli Eğitim'den 'Sirk' uyarısı: Bikinili kadınlar var gitmeyin
Milli Eğitim'den 'Sirk' uyarısı: Bikinili kadınlar var gitmeyin
CHP'li Ramis Topal, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, okul öncesi öğrencilerin ücretsiz biletle gönderileceği sirk gösterisi için 'bikinili kadınlar var, gitmeyin' uyarısı yaptığını iddia etti.

CHP Amasya milletvekili Ramis Topal, Amasya’da geçtiğimiz hafta velilere telefon ve sms yoluyla ulaşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin okul öncesi çocukların gideceği bir sirk gösterisi için “Gitmenizi uygun görmüyoruz, gösterideki kadınlar tayt ve bikini giyiyor” uyarısında bulunduğunu ileri sürdü.

Topal, Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle sunduğu soru önergesinde, “Özel bir sirk geçtiğimiz pazar günü Amasya’da bir gösteri düzenlemiştir. Bu gösteri için Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul yönetimlerine okul öncesi öğrencilerinin faydalanması için ücretsiz bilet dağıtmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullardan bu biletlerin toplatılmasını istemiş ancak ailelere dağıtılan biletlerin toplatılamaması üzerine velilere telefon ve mesaj yolu ile iletişime geçerek bu gösterinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülmediği mesajı iletilmiştir” iddiasını dile getirdi. (Milliyet)