Milli Eğitim'den velilere: Oğlanı bırakın, kızı kontrol edin!

Milli Eğitim'den velilere: Oğlanı bırakın, kızı kontrol edin!
Milli Eğitim'den velilere: Oğlanı bırakın, kızı kontrol edin!
Milli Eğitim Bakanlığı velilere attığı SMS'de, "kız çocukları kontrol edip, erkekleri rahat bırakmalarını" tavsiye etti...

Radikal.com.tr - Milli Eğitim Bakanlığı 16 Eylül 'de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesi bazı konuları hatırlatmak için velilere SMS gönderdi. Posta gazetesinin haberine göre, SMS'te e- okul sistemi gibi yararlı bilgilerin yanı sıra şu uyarı yer aldı: "Anne-baba'nın kontrol çabaları erkeklerin problemli davranış göstermelerine neden olur. Kızlarda ise problemli davranışlar azalır."

Mesajı alan velilerin, "Kızını dövmeyen dizini döver zihniyeti" olarak değerlendirerek bakanlığa tepki gösterdiği belirtiliyor. 


  http://www.radikal.com.tr/1146930114693025

  YORUMLAR
  (25 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çoğalarak artan saçmalıklar silsilsi... - Hypatiac

  Bu düpedüz cinsiyetçilik ve kendileri gibi cinsiyetçi bir nesil yetiştirme çabası.En acısı da bu tavsiyeleri veren kimselerin üniversitelerde eğitim görmüş kimseler olması.Avrupa'lı 15 yaşında bir genç sırt çantasını alıp dünyayı keşfe çıkıyor,yeni kültürler tanıyor, ufku açılıyor, 6 milyar dünyanın kendisinden ve kendi kültüründen ibaret olmadığını görüyor. Burada da hala lise çağında öğrenciler okul pikniğine gitmek için ailelerden izin almak için 40 takla atıyorlar. Hala okullarda öğretmenler şiddet uyguluyor, kişiklerini zedeliyor öğrencilerin.15 sene önce Milli Eğitim Sisteminde katlandığım saçmalıkların artarak devam ettiğini görmek çok acı.

  Bu SMS'lerin bilimle ilgisi yok. - Su Cemre Sim

  Milli Eğitimin mesajlarının bilimle ilgisi yok.Düpedüz cinsiyet ayırımcılığı yapıyor.Geri toplumların işi gücü kadını baskı altına almaktır.Bu adamlar hakkında suç duyurusunda bulunmak gerekir.Bizim mahkemelerden ne çıkacağı bilinmez de,belki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden düzgün bir ders çıkar.

  ne anlamalı bu saçmalıktan?? - nedesemboş

  "Oğlanlara disiplin vermeyin, azsınlar; kızları ezip baskılayın sinsinler" anlamı çıkıyor...

  ibretnüma - şev_baş

  Kız çocuğu erkekeği çoğu meselesi değil bu.. İnsanın kişiliği ile ilgili. Bir kız çocuğuun üzerinde istediğiniz kadar durun, baskı yapın istediğni yine yapar. Sevgili ibretnüma 'gece dışarda kalma' vizesine gelince içinde olan zaten gündüzde yapar yapacağını.. Biraz düşünerek yazın yorumunuzu. Hatta iki kez düşünün bence.. Baskı altında olanların yaptığnı emin olun ki özgür olan kızlar yapmıyor..

  Çok Doğru - ibretnüma

  Burada uygulamaya çemkiren, "Şeeriaaaat diye çıldıran" arkadaşlar kız v erkek çocuk sahibi değiller belli ki. Yoksa kıza çocuğuna verdikleri "dışarıda kal vizesiyle" erkek çocuğuna verdiğinin aynı olmadığını zaten görürlerdi.

  Kızlık zarı - delisirin

  Kız ve erkek çocukların karşılaşabilecekleri zararlar aşağı yukarı aynıdır,kontrol edilmediklerinde uğrayabilecekleri kötülükler de...Zararlı alışkanlıklar edinebilirler,suç işleyebilirler,tecavüze uğrayabilirler.Peki ikisini birbirinden ayıran nedir?Tabi ki kızlık zarı. Erkek ya da kız çocuk uyuşturucu müptelası da olsa,suç da işlese durumları aynıdır. Ancak tecavüze uğradıklarında ise kızlar bekaretlerini kaybedebilir ki bu sabıkalılıktan, müptelalıktan hatta çocuğun ölümünden bile daha önemlidir. Erkeklerin ise böyle bir sorunu yoktur. Sonuç olarak çocuğun maddi manevi olarak sağlıklı yetişmesi değil topluma uygun yetişmesi önemlidir..Erkekler hırt ve asi kızlar ise namuslu...Son sözüm de her şeye "yapılan araştırmalar" edebiyatıyla başlanması ki;kafanızdan bilim üretmeyin.

  Kadın hakları, ve tecavüzler - muhammedaliclay

  Kadın haklarını kadınlar tek başına getiremez uygulayamaz, erkeklerin bunlara uyması lazım devlettin 100% şekilde kadının yanında olması lazım. Ailelere gelince kızıda bırakmayın ama OĞLUNUZA KIZA KADINA TECAVÜZ etmemesini öğretin. Bunun başka çözümü yok,eğer siz öğretemiyorsanı devlet çok ağır cezalar ile öğretmeli.