Milli Görüşçü gençlerden, partizan marşına aranjman

İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalyan komünistlerinin partizan savaşının en önemli marşı haline gelen Çav Bella isimli devrimci marş Milli Görüşçülerin gençlik teşkilatı tarafından 'aranje' edildi!

Radikal.com.tr - İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalyan komünistlerinin partizan savaşının en önemli marşı haline gelen Ciao Bella (Elveda Sevgilim/Sevgili Yurdum) isimli devrimci marş Milli Görüşçülerin gençlik teşkilatı tarafından ‘aranje’ edildi!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şube Üniversiteler Komisyonu üyesi öğrenciler, bir gezi için otobüs yolculuğu yaparken sıra dışı bir etkinlik yaptılar.

YouTube'da paylaşılan videoda bir grup öğrenci, İtalyan komünistlerinin partizan marşı olan Ciao Bella’yı (Çav Bela) kendi dünya görüşleri ekseninde yorumluyor.

Youtube’a dosyayı koyan kişiler tarafından ‘Çav Bella’nın Mücahit Versiyonu’ olarak adlandırılan bu sıra dışı ‘performans’ın çok farklı tepkiler de aldığı görülüyor. Videonun altındaki yorumlarda bazı kullanıcılar ‘Batının hiçbir şeyi alınmaz’ yorumu yaparken, bazıları da ‘uyarlama’yı başarılı buluyor.


‘Çav Bella-Mücahit Versiyon’un sözleri ise şöyle:
İşte bir sabah namaza durdum camide camide camide ca-ca-ca
Elleri bağladım durdum kıyama, her taraf huşu altında,
Ben Müslümanım beni de götür camiye camiye camiye ca-ca-ca
Beni de götür dergahınıza dayanamam tutsaklığa   ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ankara

  ,

  Anadolu

  ,

  mars

  ,

  Sabah

  ,

  Taraf

  ,

  Öğrenci

  ,

  Sevgilim

  http://www.radikal.com.tr/112580211258028

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ibadet ayaklarında camide terörist örgütlenmesi - düş-ün bulur-sun

  Camide sadece ibadet yapılırmış. Yalana bak,. Italyan komünist Partisi marşıyla zeka düzeyi düşük çocukarı toplayıp, kendilerine militan yapıyorlar. Bunlar masum dindarsa, Ben kesin astronotum :)

  Gericilik kavramı - Bratz

  Bizler herzaman idealist ileriyi düşünür iken bu adamlar her gün, her saat, her dakika geriye doğru gitmekteler..

  gözümden yaş geldi - siberiantiger

  galiba bundan daha komik olamazdı

  Hırsızlık günahtır derlerse de inanmayın - düş-ün bulur-sun

  Kabul görmüş, meşhur olmuş iyi yapılmış herşeye el koyup kendilerine mal etmekte uzmandırlar. Ya yahudilerden kitap çalarlar, ya Hrıstiyanlardan mal mülk bina tapınak, ya da Komünistlerden akıl fikir.. Kendileri hiç birşey yapmaz ve üretmezler. Sadece el koyup kendilerine mal ederler. Aya-Sofia kilisesinden tut, tevrattan tut, Italyan Komünist Partisi marşına kadar. Hırsızlık günahtır ammmaaaa onlar hariç...

  Ayni Terane! - user1107643

  Bu eskiden beri öyledir, yeni bir sey degil. Muhafazakarlar o seytana benzettikleri komünistlere aslinda bilincaltinda hep özendikleri icin onlarin yöntemlerini, görünüslerini, giyinislerini, dinledikleri müzigi falan araklamaktan bikmazlar. Zira özgün bir seyler yaratacak kapasiteleri yoktur. Olmasi da düsünülemez!

  yazıktır - nca

  o İtalyan komünistlerin ve partizanların kemikleri sızlıyordur şimdi.

  harlem shake olmuş - aharasa

  çok komik olmuş. herşeyi çorba yapmışlar. her topluluğun sahip çıktığı kültür öğeleri vardır. veya kült olmuş öğrelerin işaret ettiği topluluklar. yani biraz da ayıp olmuş. kendi melodini kullan kardeşim ne var yani. neden başkasının kültünü iğfal ediyorsun. ben ezan havasında hadi içmeye şarkısı yapıyor muyum?