Milli Piyango özel çekilişi başladı

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin saat 09.00'da başlayan ilk bölümünde küçük ikramiyeler belli olacak.

Milli Piyango İdaresi'nin yılbaşı özel çekilişi, sabah saat 09.00'dan itibaren başladı. İki bölümden oluşan çekilişin ilk kısmı, Milli Piyango İdaresi'nin Kızılay'da bulunan Genel Müdürlük ek binasında yapılıyor. Akşam saatlerinde ise TRT Arı Stüdyosu'na geçilecek. Gece yarısı, 5 trilyon liralık büyük ikramiyenin talihlisi belli olacak.
Milli Piyango İkramiye Kontrol ve Çekilişler Dairesi Başkanı Ayar Sümen, çekilişin ilk bölümünün küçük ikramiyeleri içerdiğini, bir noter, Milli Piyango İdaresi'nden 3 şube müdür ve bir daire başkanı huzurunda devam ettiğini kaydetti. Sümen, "TRT Arı Stüdyosu'nda yapılacak ve TRT 1'den canlı yayınlanacak ikinci bölümde, muhtemelen saat 22.00'den itibaren, önce son 3 rakamına göre 10 adet 30 milyon ve 2 adet 250 milyar liranın talihlileri, saat 23.00'de son 2 rakamına göre 7 adet 16 milyon kazananlar ile 2 adet 500 milyarın sahipleri ortaya çıkacak. Saat 00.15'de, bu defa şans topları yeni yılın ilk trilyonerleri ile amorti sahipleri için dönecek. Özel çekilişin final bölümünde, 1 adet 5 trilyon ile 1 adet 1 trilyon liralık ikramiyenin çekilişi yapılacak. 2 adet amorti numarası da tespit edilecek" dedi.

BİLETLERİN TAMAMINA YAKINI SATILDI

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tamamına yakını satılırken, bayiilerde çeyrek ve yarım biletin kalmadığı öğrenildi. Az sayıda kalan tam bilet için ise vatandaşlar Kızılay'da kuyruklar oluşturdu.