Milli Piyango: Şans küreleri dönmeye başladı

Yılbaşı özel çekilişi, saat 09.00'da 'küçük numaralardan' başladı. 15 trilyon liralık büyük ikramiyenin talihli ya da talihlileri gece yarısı belli olacak.

Yılbaşı özel çekilişinde şans küreleri dönmeye başladı. Milli Piyango binasında sabah 09.00'da 'küçük numaralardan' başlayan yılbaşı özel çekilişi, gün boyu devam edecek. 15 trilyon liralık büyük ikramiyenin talihli ya da talihlileri ise gece yarısı belli olacak.
Üç bölüm halinde yapılacak çekilişin ilk kısmı, Milli Piyango İdaresi'nin Kızılay'da bulunan Genel Müdürlük ek binasında saat 09.00'da başladı. Yaklaşık saat 12.00'ye kadar sürecek ilk bölümün ardından, 14.00-18.00 saatleri arasında, ikinci bölüm çekilişleri yapılacak. Saat 20.15'den itibaren ise TRT İstanbul stüdyosuna geçilecek. TRT'deki programın akışına göre yaklaşık saat 24.10 gibi 15 trilyon liralık büyük ikramiyenin çekilişi yapılacak.

HER 25 SANİYEDE BİR TALİHLİ BELLİ OLUYOR

Milli Piyango İdaresi İkramiye Kontrol ve Çekilişler Dairesi Başkanı Ali Çetin, sabah saat 09.00'da başlayan çekilişin ilk bölümünün 'amorti dışında' küçük ikramiyeleri içerdiğini ve çekilişlerin 2 noter, Milli Piyango İdaresi'nden 3 şube müdürü, bir daire başkanı, 2 tane de mükerrer takipçisi huzurunda devam ettiğini kaydetti. Her 25 saniyede bir çekiliş yapıldığını belirten Çetin, saat 18.00'e kadar küçük ikramiyelerin çekişinin tamamlanacağını, 500 milyar lira ve üzerindeki ikramiyeler ile amortilerin çekilişinin TRT İstanbul'dan canlı olarak yayımlanacağını bildirdi.
Verilen bilgiye göre, çekilişlerin üçüncü bölümü TRT İstanbul stüdyolarında saat 20.15'den itibaren başlayacak ve önce son 3 rakamına göre ikramiye kazanan talihliler belli olacak. Her 15 dakikada bir yapılacak çekilişlerde saat 23.00'den itibaren de son 2 rakamına göre ikramiye kazananlar ile 500 milyar lira ile 5 trilyon liranın sahipleri ortaya çıkacak. Çekilişin final bölümü ise saat 00.10'de başlayacak ve MP şans küreleri 15 trilyon lira için, başka bir deyişle 15 milyon Yeni Türk Lirası için dönecek, 00.30'da da amortiler belli olacak. TRT İstanbul stüdyosundaki bu çekilişler, TRT-1 kanalından canlı olarak da yayımlanacak.
Öte yandan Milli Piyango İdaresi yetkilileri, çekilişler başladıktan sonra bilet satılmasını doğru bulmadıklarını, ancak elinde bilet kalan bayilerin saat 24.00'e kadar bilet sattıklarını söyledi.