Milli Piyango'ya 'ikramiye numaraları değiştirildi' suçlaması

Milli Piyango'ya 'ikramiye numaraları değiştirildi' suçlaması
Milli Piyango'ya 'ikramiye numaraları değiştirildi' suçlaması
Bursa'da Musa Akça adlı vatandaş internet sitesinden yaptığı sorgulamada aldığı Milli Piyango biletine yılbaşı özel çekilişinde 500 bin lira çıktığını gördüğünü, 3 saat sonra yaptığı ikinci sorgulamada bilet numarasının başka bir numarayla değiştirildiğini iddia etti. Musa Akça, Milli Piyango İdaresi hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

RADİKAL - Bursa'nın Osmangazi ilçesinde ikamet eden esnaf, üç çocuk babası Musa Akça, yılbaşı özel çekilişi sebebiyle dört adet çeyrek bilet aldı. İddiaya göre yeni yılın ilk gününde çocuklarıyla birlikte internet sitesinden yaptığı sorgulamada 'Biletinize 500 bin lira ikramiye isabet etti' ibaresini gören Akça ve ailesi büyük sevinç yaşadı. Üç saat sonra yeni bir sorgulama yapan Akça'nın iddiasına göre sitede biletine ait '1442716' numaranın yerine '1492499' numarası geldi. Avukatıyla görüşen Akça, şimdi Milli Piyango aleyhine dava açmaya hazırlanıyor.

"ÜÇ SAAT ZENGİN OLDUM, SONRASINDA GARİBAN"

Elinde sorgulamaya ait kağıdın olduğunu öne süren Akça, şunları kaydetti: "Bu sene 'yeni bebeğimiz oldu' diye dört adet çeyrek bilet aldım. Çocuklarım internetten sorgulama yaptığında bilete 500 bin lira çıktığını görmüşler. Ben hemen eve geldim, sorgulama yaptım, birebir aynı. Sorgulamayı saat 12.00’da yaptık. Üç saat sonra, yani saat üçte yaptığımız sorgulamada biletimize ait numaranın yerine başka bir numara konulmuş. Bunun peşini bırakmayacağım. Milli Piyango’yu mahkemeye vereceğim. Avukatımla görüştüm, dava açacağım. Bu bilet bir yandaşa verildi. Başka yolu yok, bu şekilde değiştirilmez. Elimde sorgulama kağıdım var. Bu sorgulama Milli Piyango'nun değilse kimin? Davacıyım, peşini asla bırakmayacağım. Üç saat eğer bilgisayarda duruyorsa, sonra ‘sanal alem’ deniliyorsa, o zaman bilgisayarı atacağım. Parayla ev almıştım, onun borcunu ödeyeceğim. Zamanında konulan 500 bin lira ikramiye kazandınız. Birinci değil, ikinci değil, üçüncü numara nasıl kaldırılıyor? Soldan üçüncü numara kaldırılıyor, bunun yerine 1492499 şeklinde bir numara geldi. Sanal alemde üç saat zengin olduk. 500 milyar kazandım. Üç saat sürdü. Gündüz 12.00’den saat 3.00’e kadar. Üç saat sonra gariban oldum." (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/126438412643847

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Verirlermi - user722177

  o kadar parayı vatandaşa verirler mi sizce devletin her biriminde yolsuzluk varken milli piyangoda olmaması imkansız üç beş ikramiyeyi vatandaşa ver gerisin indir hangi haber kurumu veya kuruluşu bu konunun üzerine gidebildi veya hangi milletvekili milli piyango hakkında soruşturma açabildi düşününelim yok varsada kesin bir sonuç yok veya üzeri kapatıldı

  Güven! - sblgngr

  Ülkede güven veren hiç bir kurum kalmamışken ,ne yazık ki insan, olmaz yahu diyemiyor. İşe yerleşme sınavlarında sıralar değiştirilir, şifrelerle insanlar polis yapılır, milletvekili akrabaları sınavsız işe yerleşirken, bu sahtekarlık yapılamaz mı, haydi haydi yapılır..

  bu ülkede her şey olur - A.D

  peki bu çekilişler tv de neden yayınlanmıyor devletin o kadar tv kanalı var.en azından çekiliş anları mutlaka kayıt altına alınmıştır.kim bilir bu güne kadar aynı numarayı kimlere yaptılar .adamın belki numarasına ikramiye çıkıyor diyelimki bir kaç gün bakmıyor biletine sonra baktığında tuh ya bir rakamla kaçırmışım diyeçek.oysa nasıl bir tezgah kurulduğunu hiç öğrenemiyecek.yersen.

  Sen başka siteye bakmışsın - user385997

  Milli piyango yerine bir gazetenin sitesine bakıp daha sonra milli piyangodan davacı olmak acayip bir durum değilmi bence baktığın siteyi mahkemeye ver. Ayrıca bir şey elde edemezsin avukat senden para koparmaya çalışmasın çünkü sadece yanlış yazılmaktan kaynaklanan bir durumsa birşey elde edemezsin çünkü senin cebinden 500.000 tl alınmıyor sadece yanıltıcı bilgi vermektir peki ya ikramiye çıkan ama burada numarası görünmediği için biletini yırtan varsa işte o zaman konu davalık olur. Haaa eğer çekiliş sırasında bir sahtekarlık varsa o başka ama öyle birşey olsa zaten çıkan numaranın sahibiyle milli piyango çalışanları arasında bir yakınlık varmı araştırılır. Bence başka siteden kaynaklanıyor bu. O ekran milli piyangonun değil bir gazetenin sitesinin ekranı yani milli piyango zaten bunu kabul etmez çünkü tam listeyi ertesin gün açıklayacaklarını duyurdular yani o gün yayınlanan listeye güvenmeyin özelliklede başka sitelerden alınan listelere demek istediler. Ben eminimki siz milli piyangonun sitesinede girip ikramiyenin çıkmadığı görmüştürsünüz onun için çıktı almışsınız kaç kişi çıktı alıyor sizin gibi acaba yani güvenilir siteye değil diğer siteyi baz almak anlamsız.

  Hile - drhil

  Bence asıl, çekilişte ilk küredeki topların ağırlıklarıyla oynanıyor. Böylece ikramiyenin ilk rakama göre çeyrek bilete çıkması sağlanıyor. Çünkü ikramiyenin sürekli çeyreğe çıkması olasılık hesaplarına göre son derece düşük.

  - user503195

  Sıfırcıların ceplerindeki milyonları millete mi dağıtmasını bekliyorsunuz?

  Aynısı - user540266

  Benzer durum benim başıma da geldi. gece sorguda hiçbir hediye yokken. sabahki sorguda amorti kazandığım ortaya çıktı. birşeyler oldu o arada sanırım.