Milli yüzücünün 'internet paketi' isyanı!

Milli yüzücünün 'internet paketi' isyanı!
Milli yüzücünün 'internet paketi' isyanı!
'Sınırsız internet paketi'ne geçmek için zorlanan 71 yaşındaki milli yüzücü isyan etti: Kişilik haklarım çiğneniyor!

ALANYA - Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yaşayan milli yüzücü ve emekli avukat 71 yaşındaki Behçet Kurtiç, abonesi olduğu bir iletişim şirketinin sınırsız internet paketine geçmesi için sürekli kendisini taciz ettiği ve mevcut internet paketi kullanımının bloke edildiği iddiasıyla Tüketici Hakları Derneği (THD) ile Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu.
THD Alanya Şubesi’ne başvuran Behçet Kurtiç, yaklaşık 1,5 aydır cep telefonundan aranarak sınırsız internet paketine geçmeye zorlandığını ancak kabul etmediğini söyledi. İletişim şirketinin 4 GB’lık sınırlı internet paketine yaklaşık 1 yıldır abone olduğunu ve ayda 29,9 TL ödediğini belirten Kurtiç, "Seyahat dönüşünde evimde internete girmek istedim ancak açılış sayfasında beni sınırsız internet paketine geçmeye zorlayan bir reklam çıktı. Hiçbir şekilde kabul etmedim. Yönlendirdikleri işlemi yapmadığım için borcum olmadığı halde internete de giremedim. Yıldırmak suretiyle bu pakete geçmeye zorlanıyorum" dedi.
 
’KİŞİLİK HAKLARIMA TECAVÜZ’ 
İnternetinin bloke edilerek haberleşme özgürlüğünün elinden alındığını iddia eden Kurtiç, "Kişilik haklarıma da tecavüz olduğu için Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulundum. Yaptığım araştırmalar sonucunda bunun sadece bana değil, birçok vatandaşa da yapıldığını öğrendim. Bu cesareti nereden buluyorlar? Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Kişisel bilgilerimi isteyerek ’gönder kaydını yapalım’ diyorlar. Aynı zamanda fişlendiğimi de düşünüyorum. İlgililere sesleniyorum. Bu şirketin sorumlularından hesap sormak istiyorum. Meclis’te de bir milletvekilinin bu şirket hakkında önerge verdiğini de medyadan öğrendim. Bu nedenle THD’ne de başvurdum." 

’BU RESMEN DAĞ KANUNUDUR’ 
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan ise şunları kaydetti, "Bazı kurumlar özelleştirildi diye devlet vatandaşı onların kucağına atmamalı. Tüketici Yasası 20 yıldır var. 4 bakan değişti ancak bu yasa hâlâ değişmedi. Bu gidişe birilerinin ’dur’ demesi lazım. Halkın da artık sesini çıkarması gerekiyor. Şikayetçi öncelikle dilekçeyle iletişim şirketinden hesap soracak. Yazılı cevap istenecek. Behçet Kurtiç tatmin olmazsa, öncelikle yasaya uygun olup olmadığı kanaatine varılacak. Bir dilekçeyle hakem heyetimize başvuracak. Mutlaka bir çözüme kavuşturacağız. Böyle bir uygulama olmaz. Bu resmen dağ kanunudur."

'SORUN LİMİT AŞIMI YA DA MODEM KAYNAKLI' 
Alanya Telekom Müdürü Yılmaz Demir ise, "Kurumumuzda müşteri bilgilerinin gizliliği esastır. Kimseyle paylaşmıyoruz. Müşteri hizmetlerinden bilgilendirme amaçlı aranmış olabilir ancak ’ilgilenmiyorum’ dediyse bir daha aranmaz. ’Adil kullanım kotası’ dediğimiz limiti geçtiğinde erişimde hız düşüyor ancak, internet bloke etmek gibi bir uygulamamız yok. İnternet erişimindeki sorunlar farklı modem kullanımlarından kaynaklanıyor olabilir. Konuyla ilgili bir şikayet geldiğinde inceleme başlatırız" dedi. (Teoman ERİŞ / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1122341112234115

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Artik bu rezalete bir dur demek gerekiyor - interstellar5555

  Son gunlerde bir web sitesine girmeye calistigimda surekli karsima Ttnet firmasinin yaptigi bir oyunun reklami cikmaya basladi. Sanki internet hizmetini bedava veriyorlarmis gibi zorla beni baska siteye yonlendirerek reklam yapiyorlar. Bunun oncesine PHORM adi verilen reklam agina zorla kayit ettirilmistik (gezinti.com) Bu sekilde kisisel bilgilerimizi, hangi sitelere girdigimiz gibi bilgileri kullanarak bize ozel reklam gosterimi yapiyorlar. Gercekten bu cesareti nereden buluyorlar?

  bu da bir şey mi? - şekersiz

  Diyelim aileniz ile aranız kötü,bazı konularda ayrılıklarınız,anlaşmazlıklarınız var.Polis in herhangi bir olayda yasal hakkınızı kullanabilmeniz için ailenize değil sadece size bilgi vermesini istiyorsunuz.Yok anlatamıyorsun,hep aynı hep aynı.Son durak filmi gibi polis hakkında bilgilerinizi unutmuyorlar dosyanız sizi öbür tarafa götürmeden kapanmıyor.

  milli yüzücünün internet paketi hk. - fgemak

  Türkiyede bankalar, iletişim kuruluşları gibi kurumların oldu bittilerle halkı dolandırdıklarına şahit oluyoruz, rakamlar küçük olduğu için tüketici bireysel bazda yargı masraflarının yüksekliği nedeniyle yargıya başvuramıyor,haksızlığı sinesine çekiyor ancak bu kurumların bu çalışmalarına kamu yönetiminin engel olması gerektiğini düşünüyorUZ.

  tüketici Allah'a emanet! - dostluk ve baris

  bir-iki-üc.... E, yetti arkadas.. rica ediyorsun "yeter kardesim ucuz paket falan istemiyorum, paket meraklisi degilim, lütfen bir daha a-ra-ma-yin!" Dinleyen kim, ertesi gün tekrar! Vallahi GINA geldi ailecek isyan ediyoruz ama elimizden birsey gelmiyor! Bir birey olarak soruyorum, nerede bu devlet, niye böyle seylere müsaade ediyor.. Bu telefonlari acanlara, mesaj gönderenlere devlet hesap soramiyor mu? Yok mu bunun bir ceza-i müeyyidesi? Büyüklerimiz devamli büyük(!) siyaset yapacaklarina biraz da böyle "kücük" meselelere el atsinlar ve derdimize derman olsunlar diyorum, lütfen!.. Ayrica, her bayramda-seyranda kliselesmis, parti propagadalarina da son verilmelidir.. Yeter ya-huuu Allah Rizasi icin, yeteeerrr!!

  Aynı şey bana da oldu. - brandywine06

  Fiberoptik kablo döşediler. Sınırlı paketimden giremedim. 3 kez teknik servis geldi. Sözde sorunu çözüyoruz diye sınırsız pakete geçirmişler. O ay normal çalıştı. Fatura gelince paket değişimini fark edip tekrar sınırlıya geçirdim. İnternet gene çalışmaz oldu! Ben de internet bağlantımı tamamen kapatıp gsm'den modem aldım ve ttnet'ten kurtuldum. Herkese tavsiye ederim.

  Yorumlar - vancetti

  Tüm yorumlara katılıyorum da, ben devlet nerede?, tüketiciyi neden korumaz diye soruyorum. Bize akıl vermekten vaz geçip önlem alsınlar.

  3 sektör. - bipedfive

  Bankalar, Gsm Operatörleri, Digital Platformlar(D-SMART-Digitürk)insanı canından bezdiren sektörler. Uzak durabildiğiniz kadar uzak durun. Ne kadar durabilirseniz bu ortamda o ayrı bir konu.