Milliyet gazetesinde Derya Sazak depremi

Milliyet gazetesinde Derya Sazak depremi
Milliyet gazetesinde Derya Sazak depremi
Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak görevinden ayrıldı. Fikret Bila Milliyet'in yeni genel yayın yönetmeni oldu.

Yaklaşık 9.5 ay önce Tayfun Devecioğlu’nun yerine genel yayın yönetmeni olan Derya Sazak görevini bıraktı. Derya Sazak’ın yerine Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği görevine ise Fikret Bila getirildi.

ANKARA TEMSİLCİSİ VE HABER MÜDÜRÜ DE DEĞİŞTİ

Gazetenin yeni Ankara temsilcisi Serpil Çevikcan olurken Ankara Haber Müdürlüğü'ne ise Gökçer Tahincioğlu getirildi.

"GAZETECİLERİ İŞİNDEN ETMEK İSTEYENLER VAR"

Sazak, dünkü yazısında ise adeta bugünü görmüştü. Milliyet'te köşesinde dün yayımlanan yazısında şöyle yazmıştı:

" Eylül 'de medyada yaşanacaklar konusundaki iddialarla ilgili yazdı. Gezi olayları ile birlikte medyada birçok gazetecinin işini kaybetmesi ile başlayan kayıbın devam edeceği endişesi üzerine ' Türkiye ’de son aylarda yine ‘bulanık suda’ avlanmak isteyenler, ‘durumdan vazife çıkarmaya’ çalışanlar var: Bunların bir kısmı ‘Eylül’de bir şeyler olacak’ fısıltısını yayarken, bir kısmı da medyayı susturmaya, gazetecileri işinden gücünden etmeye çalışıyor' yorumunu yapan Sazak, '‘Eylül sendromu’nu peşinen reddediyoruz'


  http://www.radikal.com.tr/1144148114414815

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YOLDAN CIKMIS BIR GAZETEYI YOLA GETIRMEK - Equalizer001

  ?Milliyet gazetesinde Derya Sazak depremi? Milliyet Gazetesi Hukumet karsiti yaptigi sacma sapan haberlerle zaten her gun deprem yaratiyordu. Sn. Bila belki bu gazatede habercileri yola getirir. Alt alta boncuk gibi dizilmis kose yazarlarinin yazilarini okuyucunun zaten okuyacak zamani yok. Fikret Bila, Radikali ornek alirsa ve okuyucunun bir Gazeteyi nasil okudugundan yola cikarsa, Milliyet gazetesini adam etme sansi daha da cogalir.

  FİKRET BİLA HER DEVRİN ADAMI MI? - Germiyen

  Neden Fikret Bila gerçekten Ergenekon boş durmuyor...

  Hemen - vancetti

  Hemen bir araya gelip, "susturulanlar.com" isimli bir web sitesinde yazmağa başlamalısınız. Hasan Cemal'in yaptığı gibi. Yazılarını her gün okurum. Zatan klasik gazetecilik internete kayıyor. Gazete kokusu olmasa da, en azından okuyabiliyoruz.

  Sıra Can Dündar :( - mali_stannn

  Bu demek oluyor ki Can Dündar'ın da işine son verilecek ve benim açımdan o 'gazeteyi' okumak içinde bir neden kalmayacak.

  Türkiye'deki gazeteler elini ayağını çekecek - demlicay2011

  nerden mi? ihalelerden ekonomiden. sadece gazetecilik yapacak. o zaman kovacak kimse kalmaz. ama işin gerçek yüzü bu değil. zamanında hükümet onların ağzına bir tutam bal çalmadı. amuduyla koli koli verdi. bu düzen berbat bir satın alma düzeniydi ve operasyon tamamlandı. türk milletinin ve vatandaşın hakları gaspedildi. yazıklar olsun böyle demokrasiye. böyle basın anlayışına.

  Koltuk Kapmaca - X120

  Meslektaşlarının uğradığı haksızlıklara sesini çıkarmayan hiçbir medya mensubuna saygım yok. Birileri koltuğundan hatta özgürlüğünden olurken birileri onlardan boşalan yerleri iştahla kapıveriyor. Farkında değil misiniz ki, kişisel melekelerinizin üstünlüğünden değil, "uygun" bulunduğunuz için orada oturabiliyorsunuz. Ve artık, yeterince uygun olmadığınızda, sizin yerinize daha uygun birileri getiriliyor. Ama bence Fikret Bila 'da fazla dayanmaz buna, Fehmi Koru daha isabetli olurmuş.

  Fikret Bila' mı? - ugur_timsah

  İnanamadım. Ergenekon boş durmuyor, çalışıyor.