Milliyet'ten kızlara yurt

Milliyet gazetesinin 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası çerçevesinde, Sarıkamış'ta yapılacak 100 öğrenci kapasiteli kız yurdunun temeli dün törenle atıldı.

KARS - Milliyet gazetesinin 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası çerçevesinde, Sarıkamış'ta yapılacak 100 öğrenci kapasiteli kız yurdunun temeli dün törenle atıldı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kars Valisi Nevzat Turhan ve Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in de katıldığı törende konuşan Milliyet Gazetesi İcra Kurul Başkanı Hanzade Doğan, şunları kaydetti:
"Geçen mayıs Kanal D'deki 'Genç Bakış' programına katılan Sarıkamış Lisesi 10'ncu sınıf öğrencisi Neşe Alkaya'nın 'Selim ilçesinden geliyorum. Yurt olmadığı için ev kiralamak zorunda kaldık. Bizleri okuma hakkından mahrum bırakmayın' sözlerinden çok etkilenmiştim. Şimdi ona verdiğimiz yurt sözünü yerine getiriyoruz."
Karanlıktan şikâyet etmek yerine bir mum yakmak gerektiğini anlatan Hüseyin Çelik de, öğrenci yurtlarının birer meşale olduğunu söyledi. Çelik daha sonra Hanzade Doğan ve Sedat Ergin' teşekkür etti.


    http://www.radikal.com.tr/7505287505280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.