Mimarlar Odası: Topbaş'la görüşmedik, bir şey kabul etmedik

Mimarlar Odası: Topbaş'la görüşmedik, bir şey kabul etmedik
Mimarlar Odası: Topbaş'la görüşmedik, bir şey kabul etmedik
Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Taksim'de yapılacaklar konusunda Mimarlar Odası ile görüştüğünü söyledi ancak Mimarlar Odası herhangi bir görüşme olmadığını açıkladı.

Radikal.com.tr - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 'mimarlarla görüştük, Maçka'ya kadar park yapabiliriz' açıklamaları hakkında Mimarlar Odası Twitter 'dan 'görüşmedik' yanıtı verdi. Topbaş'ın Topçu Kışlası'nın içine şehir müzesi yapılması konusunda çeşitli kurumlarla ve Mimarlar Odası ile görüştüğünü söylediğini belirten Mimarlar Odası 'herhangi bir görüşme olmadı" dedi.
TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, “Sayın Topbaş ile ne Mimarlar Odası ne de Taksim Dayanışma Platformu herhangi bir görüşme yapmadı. Oysa Topbaş bugün bir görüşme yaptığımızı söylüyor. Mimarlar Odası olarak kendisi ile yaptığımız görüşmede bizlere kendisinin de bu projeye karşı olduğunu, Sayın Başbakan’ın neden bu kadar ısrarcı olduğunu kendisinin de anlamadığını söylemişti. Ancak bugün yaptığı açıklamada 31 Mayıs’ta bize yaptığı açıklamanın da gerisine düştüğünü gördük. Belli ki dün Sayın Başbakan’ın yaptığı açıklamanın etkisinde kaldı ve kendi görüşlerini geri plana çekti” dedi.

Topbaş'ın açıklamaları devam ederken Mimarlar Odası'nın Twitter adresinden bir mesaj yayınlandı. Mesajda görüşmenin olmadığı vurgulandı.