@idrisemen

Mimarlar Odası'na 'korsan kitap' baskını

Mimarlar Odası'na 'korsan kitap' baskını
Mimarlar Odası'na 'korsan kitap' baskını
Türkiye Mimarlar Odası Ankara Şubesine ait bir kitap deposuna saat 13:00'da polis tarafından korsan kitap bulundurma gerekçesiyle baskın yapıldı. Polisin depodaki aramaları devam ediyor.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBULMimarlar Odası Ankara Şubesi’nin İncesu’da bulunan deposu, bu gün saat 13.00’da polis tarafından basıldı. Bandrolsüz ve korsan kitap bulundurma gerekçesiyle yapılan baskın sonrasında polis, depoda bulunan binlerce kitabı tek tek incelemeye aldı.

Depoda polis aramasının halen devam ettiğini belirten Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tezcan Candan baskınla ilgili olarak, “ Bugün saat 13.00’da 7 polis tarafından odamıza ait bir depoya baskın düzenledi. Bandrolsüz ve korsan kitap bulundurma gerekçesiyle yapılan baskının bir yıldırma operasyonu olduğu kanaatindeyiz. Depoda bulunan binlerce kitap arama sonrasında Yediemine çıkartılacak” açıklamasında bulundu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  kitap

  ,

  Bugün

  ,

  baskın

  http://www.radikal.com.tr/115400011540003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kusursuz dünya - devrimacar

  Herkesin bir kusuru vardır. Sen de "kusurum ne" merak ediyorsan, muhalefet yapabilirsin. Kusursuz vatandaş olmak içinse: dalkavuk olabilirsin, göz yumabilirsin, biat edebilir ya da susabilirsin. tabi ki herkes kusursuz olmak ister ama "kusurum var deme, kusurunu bulurum senin."

  Bahane - GaletaUnu

  Baskının sebebi kesinlikle korsan kitaptır(!) Başka ne sebebi olacak canım! Mühendisler Odası, Mimarlar Odası...

  aciliyet arzeden konu - likapa

  adı mimarlar odası, istanbuldaki de aynı, mimarlıktan gayri bütün gayri kanuni işlerde başı çekiyorlar nasıl mimarlık odası iseler?nerde bir kanunsuz eylem var başta mimarlar odası.bi de tabip odası tabi hakkını yemeyelim.türkiyedeki bütün odaları ve sendikaları kendi mecralarında faaliyet yürütmeleri için yeni bir kanuna tabi tutmak lazım.kimin ne yaptığı belli değil.bu konu türkiye için aciliyet arzediyor.