Mini bahar bitiyor, mini kış başlıyor

İki gün yaz, iki gün bahar, iki gün kış derken bir ayda dört mevsimi birden yaşayan Türkiye, bugünden itibaren Balkanlardan gelecek soğuk havanın etkisi altına giriyor.

İSTANBUL - İki gün yaz, iki gün bahar, iki gün kış derken bir ayda dört mevsimi birden yaşayan Türkiye, bugünden itibaren Balkanlardan gelecek soğuk havanın etkisi altına giriyor. Yurt genelinde gökgürültülü sağanak yağış etkili olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Kıyı Ege ve Marmara'da devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak özellikle Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Çanakkale, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli, Düzce, Bartın ile Antalya'nın batısında etkili olacak. Yağışların, Ege, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında etkisini artırması bekleniyor. Salı ve çarşamba sağanak Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısında yerini çok ve parçalı bulutlu havaya bırakacak. Meteoloroji tarlaları, bahçeleri çiçeklenen arazi sahiplerini de uyardı. Bu geceden itibaren 4 Nisan'a kadar Marmara'nın güneydoğusu, Ege'nin doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu (batısı hariç) ve Akdeniz Bölgesi'nin kuzey batısında hafif, yükseklerde orta kuvvette don bekleniyor.