Mini etekli 'kokoş'a sansür

Mini etekli 'kokoş'a  sansür
Mini etekli 'kokoş'a  sansür

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Ahmet Dural Meydanı’nda geçen hafta ‘Kokoş Tekstil’ adı altında bir kadın giyim mağazası açan Burak Sancar, girişin üzerine de iki mini etekli kadının fotoğrafı ve ‘Kokoş Tekstil’ yazısı bulunan tabelayı astırdı. Sancar’ın iddiasına göre, aynı gün akşam saatlerinde Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri mağazaya gelerek, “Bu ‘kokoş’ yazısı müstehcen, bunun kaldırılması gerek” dedi. Sancar ise zabıtalara, ‘Kokoş’ adının patentini aldıklarını ve Türkiye ’de 7 ayrı noktada mağazalarının bu isimle hizmet verdiğini belirtti. Bir süre sonra zabıta ekipleri yeniden mağazaya gelerek Gemlik Belediyesi’ne ait vinçle iki mini etekli kadının bulunduğu tabelanın üzerini çarşafla örttü. Ertesi gün yine mağazaya gelen zabıtalar bu kez tabelayı tamamen söküp çıkardı.
Sancar, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı ziyaret ederek, konuyla ilgili konuşmak istedi. Yılmaz’ın kendisine, “Talimatı ben verdim. Söyleyecek başka bir şeyiniz yok ise odayı terk edin” cevabını verdiğini öne sürdü. Mağazanın henüz ruhsatı olmadığını söyleyen Sancar, “Mağazamı kapatacaklarına tabelamı indiriyorlar” diye konuştu. 

‘Tabelayı örtmedik, indirdik’ 

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ise “Reklam peşinde koşma, meşhur olma gayretleri olabilir. İşyerinin ruhsatı yok. Tabela da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ilan ve reklam yönetmeliğine göre izin alınmış bir tabela değildir” diye konuştu. Yılmaz, “Bizim tabelayı örtme gibi bir durumumuz yok. Bu firmanın kendi düzmecesi olabilir. Arkadaşlarımız izinsiz tabelayı indirmişler” dedi.