Minibüs şarampole uçtu: Dokuz ölü

Aşırı hız ve dikkatsizlik soncu şarampole yuvarlanan minibüste yedi yolcunun yanı sıra, hamile bir kadın karnındaki bebeğiyle birlikte öldü. Kendini son anda dışarı atan şoför ile dokuz yolcu ise yaralandı.
Ordu'nun...

ORDU - Aşırı hız ve dikkatsizlik soncu şarampole yuvarlanan minibüste yedi yolcunun yanı sıra, hamile bir kadın karnındaki bebeğiyle birlikte öldü. Kendini son anda dışarı atan şoför ile dokuz yolcu ise yaralandı.
Ordu'nun Ulubey ilçesinin Damarlı beldesi Sarpdere mevkiinde, Kemal Aksu yönetimindeki yolcu minübüsü dün akşam, Sarpdere Köprüsü'nden yokuş aşağıya doğru inerken aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıktı. Ön koltukta üç kişi oturması nedeniyle virajlı olan yolda, hareket alanı dar olduğu için manevra yapamayan sürücü Aksu, kendisini minübüsten aşağıya atarak kurtardı. Minibüs ise Sarpdere Köprüsü'nden
uçuruma yuvarlandı. Yolculardan Havva Set, Gülümser Set, Güllü Bektaş, Enes Bektaş, Ömer Bektaş, Selçuk Bektaş, Katibe Şahin ve Tolga Şahin hayatını kaybetti. Kazada, minibüs sürücüsü Kemal Aksu ile Mecbure Yurttadur, Yaren Yurttadur, Abdullah Yurttadur, Nurdan Haydar, Hasibe Haydar, Güllü Bektaş, Şengül Aksu, Çiğdem Aksu ve kimliği saptanamayan bir kişi yaralandı. Sürücü Aksu'nun hayatî tehlikesinin sürdüğü belirtildi. Çiğdem Aksu'nun hamile olduğu ve kaza sırasında karnındaki bebeğin öldüğü öğrenildi.