Minibüsle ezilerek öldürdüler

Şanlıurfa'da çocukları tartışan akraba 2 aile arasında çıkan kavgada bir kişi minibüsle ezilerek öldürüldü.

BOZOVA - Olay, dün akşam saatlerinde Bozova’nın Denizbacı Köyü’nde meydana geldi. İddiaya göre, birbirlerine akraba olan ve aynı soyadı taşıyan Taş ailesi fertleri, çocuklarının kavga etmesi nedeniyle tartışmaya başladı.

Kısa süre içerisinde 2 ailenin yakınlarının da katılmasıyla büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Bu sırada öfkelenen Ali Taş, kullandığı 46 ZU 346 plakalı minibüsünü kavgaya karışanların üzerine sürdü. Ali Taş’ın minibüsüyle çarptığı 47 yaşındaki Mevlüt Taş olay yerinde yaşamını yitirdi, diğer kişiler de birbirlerine taş ve sopalar ile saldırmaya başladı.

Köylülerin engel olamadığı kavga, ihbar üzerine gelen jandarmanın müdahalesi ile sonlandırıldı. Kavga sırasında taş ve sopalarla Mehmet Emin Can, Salih Can, Halil Polat, Mehmet Emin Taş, Arif Taş ile Mahmut Taş otomobillerle Bozova ve Şanlıurfa’daki hastanelere götürüldü. Tedavisine başlanan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken, yaşamını yitiren Mevlüt Taş’ın cesedi ise otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı olay sonrası jandarma , köyde yoğun güvenlik önlemi aldı.

DHA - Ömer ŞULUL