Minik Ecrin kaçırıldı mı?

Minik Ecrin kaçırıldı mı?
Minik Ecrin kaçırıldı mı?
Mardin'in Midyat İlçesi'nde gecen 13 Haziran'da "Bakkala gidiyorum" diye evden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'un kaçırıldığı üzerinde duruluyor. Yetkililer, sadece Ecrin'in kaybolduğu köy değil, bütün ilçe sınırları üzerinde hem havadan hem karadan arama çalışması yaptıklarını ancak bir ize rastlanmaması üzerine çocuğun kaçırılması üzerinde durduklarını ve soruşturmayı bu yönde derinleştirdiklerini söyledi.

RADİKAL - Midyat'ta yaşayan ve ailesi ile 13 Haziran'da gittiği Harmanlı Köyü'ndeki evden, "Bakkala gidiyorum" diye ayrıldıktan sonra bir daha kendesinden haber alınamayan Ecrin Tunç'un bulunması için çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Yetkililer, küçük kızın kaybolmasının kendilerine bildirilmesinden sonra sadece söz konusu köyde değil, ilçe merkezine bağlı bütün köylerde hem havadan hem karadan arama çalışması yaptıklarını söyledi.

Küçük kızın çok fazla uzağa gidemeyeceğini belirten yetkililer, arama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Ecrin Tunç'un bulunması için havadan helikopterler ile 1.5 saat aralıklarla bölgede geniş bir alan tarandı. Karadan ise bölgedeki yer altı kuyuları, kayalıklar, AFAD'tan temin edilen hassas cihazlarla kontrol edildi. Yine kokuya duyarlı uzman köpeklerle bütün bölge arandı ama Ecrin'in izine rastlanmadı. Karada yapılan fiziki çalışmalar kısmen devam ederken, arama çalışmalarını kaçırılma şüphesi üzerine yoğunlaştırdık. Konu ile ilgili gelen ihbarlar titizlikle inceleniyor. Soruşturma küçük bir kızın daha çok uzağa gidemeyeceği gerekçesiyle kaçırılması şüphesi üzerine derinleştirdik. Bu anlamda teknik takip konusunda GSM firmaları üzerindeki haberleşme takip ediliyor. Soruşturmayı yürüten ekip, küçük kızın kaçırılmış olmasından şüpheleniyor. Çalışmalar daha çok bu konu üzerinde yürütülüyor."
DHA-Ferit ASLAN


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Soruşturma

  ,

  Haberleşme

  ,

  ilçe

  ,

  AFAD

  ,

  Aslan