Minik Sevinç'i döverek hastanelik ettiler

Minik Sevinç'i döverek hastanelik ettiler
Minik Sevinç'i döverek hastanelik ettiler

14 aylık Sevinç Baylan, beyin travması geçirdi.

Haber: CAVİT YILDIRIM / Arşivi

MUĞLA - Yatağan ilçesinde, 14 aylık Sevinç Baylan, dövülerek hastanelik edildi. 59 yaşındaki dede Tahsin Baylan, geçen salı torunları 3 yaşındaki Erdem ile Sevinç’i sevmek için oğlu Ergün Baylan’ın Yatağan’a bağlı Çamlıbel beldesindeki evine gitti. Annesi 27 yaşındaki Feriştah Baylan’ın kucağındaki torunu Sevinç’in vücudunda morlukları fark eden dede Baylan, hemen bebeği Çamlıbel Sağlık Ocağı’na götürdü. Minik kız, ilk müdahalenin ardından ambulansla önce Yatağan, ardından da durumu ağır olduğu için Muğla Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Beyin travması teşhisi konularak Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alınan minik kızı, annesi Feriştah Baylan’ın dövdüğü ileri sürüldü. Polisin, ifadesine başvurduğu anne suçlamaları kabul etmeyerek, “Ağabeyi, kıskançlık nedeniyle dövdü” dedi.
Baba 31 yaşındaki Ergün Baylan, eşinin bugüne kadar çocuklarını dövdüğüne tanık olmadığını belirterek şunları anlattı: “Eşim daha önce menenjit geçirdi. Bu nedenle psikolojik sorunları var. Altı ay önce oğlum Erdem kıskanarak, kızımın başına televizyon kumandasıyla vurdu. Kızımızın yüzü morardı. Hastaneye götürdük. Doktorlar, eşimi suçladı. Hakkında dava açıldı. Dava halen sürüyor. Eşimin anlattığına göre yine oğlum kıskançlık nedeniyle kardeşini dövmüş.”
Feriştah Baylan’ın, ikinci çocuğu Sevinç’i kabullenemediği için sürekli dövüp, hırpaladığı iddiasıyla, komşuları ve sağlık ocağı personelinin daha önce jandarma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne şikayetçi olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.