Minikler coştu

Soğuk havalar 23 Nisan coşkusunu gölgelemedi. Türkiye dışındaki kutlamalara İskeçe'deki Batı Trakya Türklerinin katılması da ayrı bir sevinç kaynağı oldu.
Rodop Valisi Yanakis, "Bir rüya gerçekleşti. Çocukların eğlendiğini görmekten mutlu oldum" dedi. Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Burcuoğlu memnun.
Haberin devamı için...

Ankara'da nostalji
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara'da Birinci Meclis Binası önünde gerçekleştirilecek geçit töreni, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.
'Ata'ya Sevgi Seli Korteji' ile Hipodrom konseri de yine olumsuz hava nedeniyle ertelendi.
23 Nisan 1920'deki Meclis açılışı öğrenciler tarafından canlandırıldı. Öğrenciler, Birinci Meclis'e o günün giysileriyle geldi.
FOTOĞRAF: YAVUZ ÖZDEN
Bayrağa sığındılar...
Erzurum bayramı kutlamak için şanslı kentlerden biriydi. Gökyüzü bulutlu olmasına rağmen çok soğuk olmayan havada yapılan gösterilere ilgi yoğun oldu. İzmit İsmetpaşa Stadyumu'ndaki kutlamalar coşkuluydu ama hava koşulları için aynı şeyi söylemek mümkün değildi. Kısa kollu bayram giysileri içinde titreyen çocuklar arasında bayraktarlık yapanlar şanslıydı.
FOTOĞRAF: ERGUN AYAZ/DHA
Rengârenk Ali Sami Yen
23 Nisan İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Gösterilere 25 okuldan gelen gösteri ve izci grupları katıldı. Soğuğa rağmen uyum içinde yapılan gösteriler sırasında kapalı tribünde yer alan öğrenciler de, ellerindeki renkli kartonlarla, '23 Nisan Kutlu Olsun', '85. Yıl Kutlu Olsun' ve 'Nisan Çiçekleri' yazdı.
FOTOĞRAF: ERHAN SEVENLER/AA


    http://www.radikal.com.tr/8476248476240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.