Miras yüzünden ikisi çocuk sekiz kişiyi öldürdü

Şuhut ilçesine bağlı Karacaören beldesinde oturan 49 yaşındaki Ömer Taşçı, miras yüzünden aralarında anlaşmazlık bulunan ağabeyi Ahmet Taşçı ve aile fertlerinden toplam sekiz kişiyi çalıştıkları meyve bahçesinde av tüfeğiyle öldürdü.

AFYONKARAHİSAR - Şuhut ilçesine bağlı Karacaören beldesinde oturan 49 yaşındaki Ömer Taşçı, miras yüzünden aralarında anlaşmazlık bulunan ağabeyi Ahmet Taşçı ve aile fertlerinden toplam sekiz kişiyi çalıştıkları meyve bahçesinde av tüfeğiyle öldürdü.
Dedelerinden kalan iki evin paylaşılmasında anlaşmazlığa düşen Ömer Taşçı ile kardeşi 45 yaşındaki Ahmet Taşçı arasındaki husumet nedeniyle dün seri cinayet işlendi.
Uzun süredir kardeşi Ahmet ve ailesiyle görüşmeyen evli ve beş çocuk babası Ömer Taşçı, dün saat 13.30 sıralarında evinden av tüfeğiyle çıkarak, kardeşini üzerine kışkırttıklarını düşündüğü yengesi Hesna Taşçı'nın ailesine ait meyve bahçesine gitti. Ömer Taşçı, bahçede çalışan yengesi Hesna'nın 60 yaşındaki annesi Ayşe Ertan, 45 yaşındaki ağabeyi Kemal Ertan, 38 yaşındaki yengesi Hatice Ertan ile 12 yaşındaki yeğeni Ayşegül Ertan'ı tüfekle öldürdü.
İkinci bahçede katliam
Daha sonra tüfeğiyle 500 metre ilerideki kardeşinin bahçesine yönelen Ömer Taşçı, seri cinayetlerine burada devam etti. Ömer Taşçı, tüfekle ateş ederek 45 yaşındaki kardeşi Ahmet Taşçı, 42 yaşındaki yengesi Hesna Taşçı, yeğenleri 19 yaşındaki Handan ve sekiz yaşındaki Mahmut Taşçı'yı öldürdü. Ahmet Taşçı'nın 12 yaşındaki oğlu Süleyman ise amcasının saldırısından kaçarak kurtuldu. Belde halkı jandarmaya haber verdi ancak jandarmalar gelinceye kadar sekiz kişiyi katleden Ömer Taşçı kaçtı.
Birkaç dönüm tarla için
Ömer Taşçı'nın babası Mahmut Taşçı, mallarını yaşarken iki oğlu arasında paylaştırmak istediğini belirterek, "Çocuklar kabul etti. İki evim ile 40-50 dönüm tarla ve bahçeyi aralarında paylaştırdım. Önce sorun yoktu. Sonra Ömer karşı çıktı" dedi. Sürekli gözyaşı döken baba Taşçı, oğlu Ömer'in kendisi ve kardeşi Ahmet Taşçı'yı mahkemeye verdiğini söyledi. Mahkemenin kendi lehlerine sonuçlandığını, oğlu Ömer'in buna ses çıkarmadığını kaydeden Mahmut Taşçı, "Aramızda kavga dövüş yoktu. Tartışma yaşanmadı. Bu sabah, bu (Ömer Taşçı) kafayı bozmuş, gitmiş çoluk çocuk hepsini döşemiş" diye konuştu.