Mirzaoğlu: Haksızlık

Denizcilik-
ten sorumlu Devlet Bakanı Mirzaoğlu, sadece MHP'nin aleyhine kadrolaşma haberleri yapılmasını kasıtlı buldu. Mirzaoğlu, eleştirilen dokuz atamadan üçü hakkında kamuoyuna yanlış bilgiler verildiğini de ifade etti.

ANKARA - MHP'li bakanların kadrolaşmalarını konu alan Radikal'in dünkü haberi üzerine denizcilikten sorumlu Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu açıklama yaptı. Mirzaoğlu, haberde yer alan kendisiyle ilgili iddialara konu
olan dokuz atamadan üçünün gerçekle ilgisi olmadığını söyledi.
NTV televizyonunda 'Yakın Plan' programına dün telefonla katılan Mirzaoğlu, işçi ve memur atamalarının 'merkezi sınav' ile yapıldığına dikkat çekerek, 'kayırma' olamayacağını söyledi.
'Polat akrabam değil'
Kabinede 12 MHP'li bakan bulunduğunu ve yalnızca bunların atamalarının gündeme getirilmesinin 'kasıtlı' olduğunu öne süren Mirzaoğlu, akrabası Şadiye Gencer'in, kendisi bakan olmadan önce Türk Standartları Enstitüsü'nde işe başladığını, Sait Mermer'in Meteoroloji Genel Müdür Yardımcılığı'na atanmadığını, özel kalem müdür yardımcısı Yaşar Polat'ın ise akrabası olmadığını anlattı.
Bakanlığın Basın Müşaviri Erol Yüksel tarafından yapılan yazılı açıklamada ise
haberde adı geçen Öcal Altay'ın Denizcilik Müsteşarlığı'nda 'müşavir' değil 'mühendis' olduğu belirtildi. "Bakan olan bir insanın bir akrabasının devlette çalışması suç mudur?" diye sorulan açıklamada, "Sayın Bakan tarafından iki adet geçici işçi işe alınmış ve bunlardan sadece bir tanesi akrabadır" denildi.
Bu arada haberde Bakan Ramazan Mirzaoğlu'nun
'yeğeni' olduğu belirtilen Yaşar Polat, bakanın akrabası değil, yakın köylüsü olduğunu söyledi. Polat, "Bizim oralarda yakın köylülere akraba dendiği için bakan bey de zaman zaman bize, 'yeğenim, akrabam' der. Kırşehir'de de bu böyle söylenir" dedi.