Misafirhane bombalandı

Şemdinli Jandarma Komutanlığı misafirhanesine önceki gece bombalı saldırı yapıldı. Hakkâri Valiliği, PKK'nın saldırısında üç uzman çavuş ile iki erin şehit olduğunu, bir erin de yaralandığını açıkladı.

HAKKÂRİ - Şemdinli Jandarma Komutanlığı misafirhanesine PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda beş asker şehit oldu, bir er yaralandı. Hakkâri Valiliği, önceki gece 00.40 sıralarında meydana gelen saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Şemdinli kent merkezindeki İlçe Jandarma Kamutanlığı ihata duvarı ile bölgede görev yapan personelin kaldığı misafirhanenin arasından geçen sokağa konulan zaman ayarlı veya uzaktan kumandalı olduğu değerlendirilen bombanın patlaması sonucu üç uzman çavuş, iki er şehit oldu, bir er de yaralandı."
Bomba uzmanları, dün sabah erken saatlerde olay yerinde inceleme yaparken, Şemdinli giriş çıkışı güvenlik güçlerinin kontrolü altına alındı. Polis ve jandarma ekipleri Şemdinli-Yüksekova karayolunda mayın arama tarama çalışmaları yaparken, bombalı saldırının ardından Şemdinli'de büyük üzüntü yaşandığı gözlendi.
Şehit olan uzman çavuşlar Dursun Çetin Aksaray'a, Durmuş Ali Uzun Karaman'a, Evren Ayyarkın ise Ankara'ya gönderilecek. Şehit erler Ramazan Çakar İzmir'e, Halil Kağan Kayabaş ise İstanbul'a gönderilecek. Olayda yaralanan er İnan Hakan'ın Hakkâri Askeri Hastanesi'ndeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7540007540000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.