Misbah Demircan: Gezi eylemleri geride kaldı

Misbah Demircan: Gezi eylemleri geride kaldı
Misbah Demircan: Gezi eylemleri geride kaldı
İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ziyaret için geldiği Erzurum'da yaptığı açıklamada Gezi Parkı olaylarının sona erdiğini ve her şeyin geride kaldığını söyledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile İstanbul ’dan gelen 16 kişilik Ak Parti ilçe teşkilatı için AK Parti İl Başkanlığı tarafından Palandöken İlçesi'ndeki Şehitler Parkı'nda bir kahvaltı verildi. Erzurum’un Aşkale, Pasinler, İspir ve Pazaryolu ilçelerini 2 günde gezecek olan Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda yaşayan Erzurumlularla köylerinde bir arada olmak için yola çıktıklarını bildirdi.

Beyoğlu’nun yerli yabancı misafirleri ağırlayan bir dünya kolonisi olduğunu anlatan Demircan, Gezi parkı olaylarıyla ilgili gazetecilerin sorusunu şöyle yanıtladı:

'BUNLARIN HEPSİ GERİDE KALDI'

"Beyoğlu her zaman gündemde olan, her türlü etkinliğin gerçekleştiği bir mekan. Dolayısıyla bu tip protestolar hep Taksim Meydanı'nda oldu ve oluyor. Tabi bundan sonra da yine kendi sesini duyurmak isteyenler olacaktır. Beyoğlu zaten böyle bir yer. Bugüne bir etkisi var mı peki? Hayır, bugün hayatımıza devam ediyoruz. Belki bir dönem iş maksadını aştığı için Beyoğlu bundan üzüntü yaşadı. Zarar gördü ama bunların hepsi geride kaldı. Yine geleceğine ve güzel günlerine bakıyor."

Haziran ayında bir TV programına konuk olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kendisine sorulan "Bundan sonra Beyoğlu'nda neler olacak" sorusunu anlamsız bulmuş, hatta yayını bitirmeyi teklif etmişti. Canlı yayında olduğunun bilincinde olmayan Demircan, spikerin kendisini uyarması üzerine şaşkınlığını gizleyememiş ve bu görüntüler internette izlenme rekorları kırmıştı.