Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı

Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı
Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı
Cuma namazı sonrası Fatih Camisi'nde toplanan bir grup Mısır'da yaşananları protesto etti. Gösteriye Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.

İSTANBULFatih Camisi'nde Cuma namazı sonrası toplanan bir grup, Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. "Ne darbe, ne demokrasi biz ümmetten ve hilafetten yanayız". "Kahrolsun Sisi, Kahrolsun demokrasi geliyor hilafetin sesi" yazılı pankartların arkasında toplanan kalabalık tekbir getirdi, dua etti.

 

Grup içinden bazılarının, "Demokrasi demokrasi dediniz ümmetin kanını emdiniz", "Demokrasinin döktüğü kanların hesabı sorulacak", "Demokrasi eşittir küfür sistemi" yazılı dövizler taşıdığı görüldü. 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'le birlikte Cuma namazını Fatih Camisi'nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın oğlu Bilal Erdoğan çıkışta protestoya denk geldi. Erdoğan, Mısır'da ölenler için kılınan gıyabi cenaze namazına arka saflarda yer tutatarak katıldı. Namazın ardından grup protestoya devam ederken Bilal Erdoğan cami avlusundan ayrıldı.

İBRAHİM AKTÜRK - ÖZGÜR ALTUNCU - ÖZGÜR ARSLAN / DHA

Demokrasiye kim inanır

Robert Fisk: Mısır'da yaraların sarılması yıllar alacak