Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı

Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı
Mısır protestosunda 'Kahrolsun demokrasi' pankartı
Cuma namazı sonrası Fatih Camisi'nde toplanan bir grup Mısır'da yaşananları protesto etti. Gösteriye Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.

İSTANBULFatih Camisi'nde Cuma namazı sonrası toplanan bir grup, Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. "Ne darbe, ne demokrasi biz ümmetten ve hilafetten yanayız". "Kahrolsun Sisi, Kahrolsun demokrasi geliyor hilafetin sesi" yazılı pankartların arkasında toplanan kalabalık tekbir getirdi, dua etti.

 

Grup içinden bazılarının, "Demokrasi demokrasi dediniz ümmetin kanını emdiniz", "Demokrasinin döktüğü kanların hesabı sorulacak", "Demokrasi eşittir küfür sistemi" yazılı dövizler taşıdığı görüldü. 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'le birlikte Cuma namazını Fatih Camisi'nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın oğlu Bilal Erdoğan çıkışta protestoya denk geldi. Erdoğan, Mısır'da ölenler için kılınan gıyabi cenaze namazına arka saflarda yer tutatarak katıldı. Namazın ardından grup protestoya devam ederken Bilal Erdoğan cami avlusundan ayrıldı.

İBRAHİM AKTÜRK - ÖZGÜR ALTUNCU - ÖZGÜR ARSLAN / DHA

Demokrasiye kim inanır

Robert Fisk: Mısır'da yaraların sarılması yıllar alacak


  http://www.radikal.com.tr/1146455114645549

  YORUMLAR
  (49 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anladınız mı şimdi - genco940

  ne kadar demokratik olduğumuzu hemde en ilerisinden. Yetmez ama daha beteri olsun gibimi oldu. hilafet varken ne gereği var demokrasinin. imam şey yaparsa, cemaatte böyle yapar.

  buddy - buster

  Cumhuriyet ve demokrasiye olan düşmanlıklarını her vesile ile ortaya koyuyorlar.Mitingleri polis koruması altında yapılıyor.Ama ne zamana kadar bu şimarıklık ve arsızlık devam edecek......?

  Demokratik bir yolla - srdrvrl

  Demokratik bir yolla düşüncelerini dile getirmişler. Fakat bu düşünceler biraz yıkanmış beyinlere ait gibi. Şahsen düşüncelerine kesinlikle katılmasam da düşüncelerini ifade edebilmeleri güzel bir şey. Ah bi de o ifade özgürlüğü bize olsaydı.

  demokrasi iktidara karşı gelmek değil miydi? - muratarc

  demokrasi iktidara karşı gelmekse Mısır'da iktidarı darbe ile yok edenler ve o yok edenleri bertaraf etmek isteyen insanların her ikisi de haklı!!! yahu bari bu kadar tutarlı ol. AKP' iktidarına saldıranları, seçmenine hakaret edenleri, gaz bombalarını metroya sallayıp infial yaratmaya çalışanları, Gezi olaylarında dükkanının yağmalanmasına isyan eden esnafa "ananı da al git" diyen sözde entelektüel saldırganları kanatlarının altına alma! bunların hepsini tek kelime eleştiri kabul etmeyecek şekilde savunup daha sonrasında "Özgürlük" diye bağırırsan olmuyor... Mısır'da halk direnişinin Müslüman bir kitle tarafından yapmasından rahatsız olma. sandığın gibi değil... YOK ARKADAŞ! O kadar basit değil.

  Recep beyin oglu - siradanbirisi

  Hani istanbulda TRT sanatcisini ruhsatsiz araba kullnirken ve polisden kacarken ezen sahis. Misirda ölenler icin yürüyüs yapiyor ama kendisi TRT sanatcisini arabasiyla ezdi ve ceza meza yemedi. Müslümanlara bakin. ikyüzlülük, fesatcilik diz boyu. Sevgi saygi nedir bilmezler.

  Nasıl ? - düş-ün bulur-sun

  Hilafetin olması için bir Halifenin olması lazım. O halifeye de daha önceki halife, ona da daha önceki halife icazet vermek zorunda ki bu,taa Muhammede kadar giden bir halife tayiniyle belirlenmesi lazım. Uyduruk halifemi bulacaklar ? Selefsiz halife mi olur? Ali Halifeydi onu da kendileri islam adına katlettiler zaten. Geriye hiçbir halife kalmadı hepsini şiilerle sunniler katletti. Cübbeli Ahmeti, Adnan Oktarı, Fetullahı Halife sanarlarsa o başka tabii, Hayırlısı olsun .

  bu ne - hale

  Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkıp yerine hilafet getirmeye çalışan bu yasadışı gösteriyi engelleyecek TC polisi, devlet yok muydu ortada? yoksa sadece Atatürk Cumhuriyeti'ni savunmak mı teröre giriyor?