Mısır'daki katliama Taksim'den yükselen çığlık

Mısır'daki katliama Taksim'den yükselen çığlık
Mısır'daki katliama Taksim'den yükselen çığlık
Beyoğlu İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde kendisini halatla motosikletine bağlayan engelli bir vatandaş, Mısır'daki darbe yönetiminin yaptığı katliamı protesto etti.

Mısır 'da önceki gün askeri yönetim tarafından darbe karşıtlarına yapılan silahlı saldırılar sonrasında, Türkiye 'nin çeşitli yerlerinde protestolar yapıldı.  İstiklal Caddesi 'ne motosikleti ile gelen ve seyyar satıcılık yaptığı öğrenilen Bayram Tekeli isimli engelli bir vatandaş, ilginç bir eylem yaptı.

Motosikleti ile geldiği İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde tramvay yolunu kapatan Tekeli kendisini halatla motosikletine bağladı. Tekeli, "Ölsem de burada duracağım. Hükümetimize sesleniyorum. 4 partimiz bir araya gelsin bu katliama dur desinler. Mısır halkı dirensin davalarından vazgeçmesinler. Mursi tekrardan başa gelene kadar dursunlar orada. Sonrasında 2-3 aylık bir süre versinler ve sandığa gitsinler. Böyle işkence ve katliamla hiçbir yere varılamaz. Bütün Müslümanlara sesleniyorum. İsrail ve Amerika mallarını almasınlar. O mallar size bomba olarak geri geliyor. Protesto edin mallarını almayın direnin.  Allahtan başka hiç kimseden korkmayın. Zaferi biz kazanacağız. 4 partimize de sesleniyorum İsrail 'den silah almasınlar" dedi.

Yaklaşık yarım saat aksayan tramvay seferleri sivil polislerin halatı çözmesi ve Tekeli'ni motosikletini tramvay yolundan çekmesi ile normale döndü.