MİT moral gecesinde deşifre oldu!

MİT moral gecesinde deşifre oldu!
MİT moral gecesinde deşifre oldu!
Suriye ve çözüm süreci nedeniyle zor bir dönem yaşayan MİT, Ramazan'dan hemen önce personeli için bir moral gecesi düzenledi

Suriye ve çözüm süreci nedeniyle zor bir dönem yaşayan MİT, Ramazan’dan hemen önce personeli için bir moral gecesi düzenledi. Geceye, istihbarat personeli ve eşleri davet edildi. Ankara jet sosyetesinin uğrak yeri olarak bilinen Çayyolu’nda düzenlenen geceye, onlarca teşkilat personeli aileleri ile birlikte katıldı. Gece geç saatlere kadar süren moral gecesinde, personel şarkılara ve dansöze eşlik etmesi dikkat çekti.

Taraf gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre; istihbaratçıların “takım elbiseli” moral gecesi, ilginç bir sonla bitti. Eğlence merkezinin fotoğrafçısı, diğer müşterileri ile birlikte kimliklerini bilmediği istihbaratçıların da fotoğraflarını çekerek, eğlence merkezinin sitesinde yayınladı.

MİT Yasası gereği, kimliklerinin ve yüzlerinin gizli tutulması gereken onlarca istihbaratçının fotoğrafı, bu kez bir eğlence merkezinin sitesinde aleni bir şekilde yayınlanmış oldu. Bu durum, moral bulmak için düzenlenen gecede, morallerin bozulmasına yol açtı.

Olay kısa süre içinde Ankara’da kısa sürede duyuldu. Olaydan diğer güvenlik birimleri de haberdar oldu. Ve bu gelişme üzerine, güvenlik birimleri arasında yeniden zafiyet tartışmasının çıkmasına yol açtı. Özellikle, “fotoğrafların yabancı istihbarat birimlerinin eline geçmiş olabileceği olasılığı” krizin daha da büyümesine yol açtı. Kulislerde konuyla ilgili olarak geniş kapsamlı bir inceleme yapıldığı konuşuluyor. Yine eğlence merkezinde fotoğrafların çekilmesine izin verilmesi de ayrı bir tartışma konusu oldu. (Taraf/Hüseyin ÖZAY)


  http://www.radikal.com.tr/114386211438625

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demek "ramazan öncesi"??? - Ari Zerdüst

  Aslinda bu habere ne yazsan yakisir.Ama insan ahlakina uygun düsmedigi icin yazamiyor iste. Kurumardan birisi cikip "ramazanda kadinin dolasmasini günahtan sayiyor,Bir kurumda cikip moral gecesinde "ciplak kadinla dans" seyrederek ramazan öncesi moral depoluyor.Hükümet te cikip " yeryüzü sofralarini" günahtan sayip yasakliyor.Bence "seriat" denen seyin en iyi uygulacisi devletidir.Iran ve Suudi de bile bunlari bulmak zor oluyor.onlar bu eglenceleri saraylara ait yer altlarinda halktan gizli yapiyor bari.

  Gülerim ağlanacak halime! - by-bucur

  Bunlar mı o değerli istihbaratları ülkem için derlecekler? Neden Rayhanlıyı yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları belli oluyor!

  Mümkün Değil. - Clear

  Bu haber gerçekten doğru mu? Bence mümkün değil.Sokaktaki en basit bir vatandaşın hatta ajancılık oynayan çocukların bile ilk aklına gelebilecek olan bir konunun,yılların teşkilatı olan bir kurumun dikkatinden kaçması,akıllara durgunluk veriyor.Bunun altında bir başka numara olmalı,böyle bir gaflet ya da basiret bağlanması bence mümkün değil,olacak şey değil.

  Bu olay batı komşumuzun disko gecesine benzemiş, - drhakanabi

  Üç-dört yıl önce Atina'nın çok ünlü bir diskoteğinde bir moral gecesi düzenleyen Yunan Gizli Servisi de benzer şekillerde manşet olmuştu, lakin bu ilk vukuatta değil, 2004 yılında şimdi gündemde olan Atatürk Orman Çiftliği'ndeki ''hobi bahçelerinde aidatlarını ödemeyen'' kişilerin ad-soyad ve karşısında çalıştığı kurumu yazan müzevir bir sorumlu aynı şekilde krize neden olmuştu. Peki MİT Mensupları'nın her yıl Anıt Kabir'de ATA'mızın huzuruna çıkarken etrafta alınan ve özel bir yöntemle yüzlerin gizlendiği ve basına dağıtılan fotolar vb uygulamalar yeni gelişen uydu teknolojisinde sigara paketinin üzerindeki yazıları çok net olarak okuduğuna göre acaba uzay izlemine karşı ne tür bir önlem alınmaktadır bu bakımdan en az iki ayrı renkte ve biçimde şapka kullanmak faydalı olacaktır yine mensuplara ait araç plakalarınında en az haftada bir değiştirilmesi ve üzerlerine alınan özel araçlarında ruhsat işlemlerinde paravan isimler kullanılması ve mensupların kendilerinin ve birinci derece yakınlarının da kredi kartı kullanımlarında farklı isimler üzerine kartlarının çıkarılmasının sağlanmasıda özel bir kanunla sağlanmalıdır. Yine başta facebook vb sosyal medyalarda özel fotolarının yayınlanmaması ve takma isimlerle ancak hesap açmalarının en iyisi açmamalarının sağlanmalıdır.Mavi Marmara gemisini basan özel komanda birliğinin tek tek face üzerinden deşifre edilmesine de ayrıca dikkat çekicidir.Kuzey Irak'ta Kızılay Yardım Koordinatörü olarak tespit edilip şehit edilen Vatan Evladı'mızın aziz hatıratına ithafen...

  ... - pierre woodman

  Müsteşarı astsubay olan "istihbarat" örgütünün aç açlı moral gecesi yapması kadar normal birşey olamaz. Bari isimlerinden istihbarat kelimesini çıkarsalar.