MİT, Tuncay Güney'i takip etmiş ama tahkikat işleminde bulunmamış

İSTANBUL - MİT’in, şüpheli temasları nedeniyle Tuncay Güney’i kontrol altında aldığı ancak herhangi bir tahkikat yapmadığı ortaya çıktı. Önceki duruşmalarda, sanık Kemal Kerinçsiz’in avukatı Tolga Akalın’ın talebiyle sorulan, MİT’in Tuncay Güney hakkında işlem yapıp yapmadığına ilişkin bu kuruma gönderilen yazıya cevap verildiği görüldü. MİT’in yazısında Güney’in şüpheli temasları nedeniyle kontrol altına alındığı, ancak Tuncay Güney hakkında herhangi bir tahkikat işleminin bulunmadığı belirtildi.
Öte yandan Ergenekon davası 64. duruşmasında tanık Osman Yıldırım’ın itiraflarında ‘Bize Ataşehir’deki bir evde bomba verdi’ dediği Rasim Görüm savunmasını yaptı. 
Danıştay hükümlüsü Osman Yıldırım’ın Cumhuriyet’e atılan bombaları Ataşehir’de bir evde yapılan toplantıda Alparslan Aslan’a kendisinin verdiği yönündeki iddiasına Görüm şöyle yanıt verdi:? “Ben o tarihte Hendek’teydim.  Bunu baz istasyonu kayıtları da ortaya koyuyor.”  Görüm, Yıldırım’ın kendi ablasını öldürme,  öz yeğenini pazarlama gibi suçları bulunduğunu iddia etti.
Mahkeme, Vatan Bölükbaşoğlu ve Hüseyin Gazi Oğuz’un tahliyesine karar verdi. Bir sonraki duruşma 30 Mart’ta yapılacak. (Radikal)