MİT yetkilileri İmralı'ya gidiyor

MİT yetkilileri İmralı'ya gidiyor
MİT yetkilileri İmralı'ya gidiyor
PKK'nın çekilmeyi durdurduğunu açıklamasının ardından MİT yetkilileri bugün İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan'la bir araya gelecek.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki Demokratikleşme Paketi Değerlendirme Toplantısı'nın ardından çözüm sürecindeki kararlılığın bir göstergesi olarak, MİT yetkililerinin bugün İmralı Adası'na giderek Abdullah Öcalan ile görüşeceği öğrenildi.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre MİT yetkililerinin yapacağı görüşmenin ardından, bu görüşmeye ilişkin değerlendirmenin yarınki Demokratikleşme Paketi'nin ele alınacağı zirve toplantısında yapılacağı kaydedildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Salı günü bir güvenlik toplantısı düzenlenmiş, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın katıldığı 2.5 saatlik toplantıda diğer gelişmelerin yanı sıra demokratikleşme paketide görüşülmüştü.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay yarınki toplantıyla ilgili olarak ise dün yaptığı açıklamada “Demokratikleşme paketinde toplumumuzun her kesimini kuşatan düzenlemeler var. Çözüm süreci de bunun içinde. Hepsini birlikte ele alan geniş bir paket. Cuma günü çalışacağız, inşallah o gün bitiririz. Bitiremezsek devam eder. Çünkü bu çok uzun bir şey. Çok başlık var. Dolayısıyla da biraz tabi detaylı analiz gerekiyor” demişti.


  http://www.radikal.com.tr/115043011504304

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Keşke bu paketi daha önce cıkarsalardı. - yilmaz-usb

  Pkk çekilmeyi durdurduktan sonra bu paketi acıklamaları akp acısından bence iyi olmadı.Bu mhp ve chp gibi partilere malzeme cıkaracak ve akp ye çok daha fazla söylemlerde bulunacaklar.Bir nebze biraz puan kaybedecekler ama yinede bu degerlidir ,desteklenmesi gereken bir adımdır.

  Secim kaygisi - Ari Zerdüst

  AKP secime kadar bu oyalamanin devam etmesini istiyor.Hata bunun icin Kürt Halk Önderi sn.Öcalan'a bir imkan daha taniyarak bu tek Kürt tarafli sürecin uzatmasini istiyecek..Ama Kürt halki süre degil,adim atmada samimiyet istiyor.Bu da AKP de yok.Onun genleri buna kapali.

  haydi bakalim - sahin_a

  Bir paket gidiyor ama ne paketi? Bugüne kadar hicbir adim atilmadi. Hicbir umut verici yasal düzenleme yapilmadi. Tam tersine daha süphe uyandirici adimlar atildi, daha tepki ortaya cikarak fiiliyatlar icine girildi, daha celiskili aciklamalar yapildi. Bugün de ne paketi gidecek bilmiyoruz artik. Umariz bu mesele herkesin vicdanini rahatlatacak sekilde, insan onuruna yarasacak sekilde cözülür. Simdiye kadarki tecrübelerimiz malesef adaya giden paketin secime yönelik makyaj paketi oldugunu düsündürüyor. Ayni zamanda sürekli yayilan toplumsal muhalefeti sinirlamak ve yaklasan ekonomik krizi de dindirme amacina yönelik bir yatistirma paketi olabilir. Umariz ki yanilir, sasiririz. Dileriz hersey iyi niyetle barisi, huzuru tesis etme amacindan kaynaklidir.

  Tabii.... - Gılgameş

  PKK çekilmeyi durdurdu. Bu taraftan da bir adım atılması lazımdı. Herkes kim kötü kim iyi anlasın diye. Acayip meraklandım doğrusu. Acaba o paketin içinde ne var? Yakında öğreniriz.