'MİT'le ilişkim olmadı'

Alaattin Çakıcı, Yargıtay ve MİT ile ilişkileri konusunda açıklama yaptı. 'Alaattin Çakıcı' imzalı faks metninde şöyle denildi: "Hiçbir zaman ve hiçbir dönemde MİT ile ne bir ilişkim, ne de organik bağım olmuştur.

İSTANBUL - Alaattin Çakıcı, Yargıtay ve MİT ile ilişkileri konusunda açıklama yaptı. 'Alaattin Çakıcı' imzalı faks metninde şöyle denildi: "Hiçbir zaman ve hiçbir dönemde MİT ile ne bir ilişkim, ne de organik bağım olmuştur. Kaşif Kozinoğlu'nu hayatımda ne gördüm, ne de telefonla görüştüm. Davamla ilgili ne Kaşif beyden, ne de bağlı olduğu kurumdan hiçbir suretle ne yardım istedim, ne de bana yardım edilmiştir. MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'u ne gördüm, ne birlikte oldum. Yargıtay Başkanı'ndan da yardım istemedim."
Bu arada, eski Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Çakıcı'nın yurtdışına kaçışıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında dün Beşiktaş Adliyesi'nde tanık olarak ifade verdi. Bilgili'nin, ifadesinde, Çakıcı'yı tanımadığını ve diyaloğu olmadığını söylediği öğrenildi.