Modacı Ketenci'den Van Valisi'ne yanıt: Komik konuşmalar...

Modacı Ketenci'den Van Valisi'ne yanıt: Komik konuşmalar...
Modacı Ketenci'den Van Valisi'ne yanıt: Komik konuşmalar...
Van Valisi Vali Karaloğlu'nun kentte okul yaptırmadığı için suçladığı üç isimden biri olan modacı Muammer Ketenci, Van Valiliği ve İstanbul'daki bazı belediyelerden destek alamadığı için protokolü yerine getiremediğini açıkladı. Ketenci, kendisine ulaşamadığını söyleyen Van Valisi'ne 'yerim yurdum belli' yanıtını verdi

Radikal.com.tr - Van Valisi Münir Karaloğlu’nun deprem sonrası kentte okul yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı 'nda imzalanan protokole uymamakla suçladığı modacı Muammer Ketenci, Radikal’e yaptığı açıklamada iddiaları reddetti. Protokolü imzaladığı sırada Van Valiliği’nin çeşitli yerlerde defileler düzenlemek için kendisine destek olacağı sözünü verdiğini ancak bunu yerine getirmediğini belirten Ketenci şahit olarak Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun’u gösterdi.


MEDENİYETLER DEFİLESİ PROJESİ’YE ÖDEYECEĞİM DEDİM

Ketenci’nin yaptığı açıklama şöyle: “Ben söz konusu yardım toplantısında Sayın Ömer Dinçer ve sayın Münir Karaoğlu yanında gerekli evraklara imza atmadan önce şu konuşmayı yaptım : ‘Ben bu taahhütü sizler gibi cebinde parası olarak vermiş biri değilim. Ben, Van için hazırlamış olduğum Medeniyetler Defilesi Projesinden gelecek gelir ile bu işin altına giriyorum.’


ESENLER, AVCILAR, BEYOĞLU BELEDİYESİ PROJEYLE İLGİLENMEDİBu projenin oluşturulması sırasından Van Valiliği ile de görüşülerek, İstanbul ’daki belediyelerin öncülüğünde bu defilelerin yapılabileceğini belirttik ve kendileri de bizim arkamızda olduklarını gerekirse kendilerinin belediyelerle görüşerek işimizi kolaylaştıracaklarını söylediler. Fakat İstanbul Valiliği dahil olmak üzere; Esenler Belediyesi, Avcılar Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve birçok belediye ile görüştük. Hatta yetkili kişilerle bizzat ben görüştüm. Maalesef hiçbir şekilde proje ile ilgilenmediler bile… Bu olumsuz görüşmelerden sonra Van Valiliği’ne durumu bildirmemize rağmen projenin yapılabilmesi için hiçbir belediyeden hiçbir yetkili ile iletişime geçme zahmetinde bulunmadılar. Özellikle Van Vali Yardımcısı sayın Zafer Coşkun projenin başından beri tüm gelişmelere şahit olmasına rağmen olan bitene kayıtsız kalmayı tercih etmiştir.


“BENİM YERİM YURDUM BELLİ”


Van Valisi’nin “ Bu arkadaş Van depreminden sonra Van adına defileler düzenledi, paralar topladı. Ama şu ana kadar bırakın protokolün gereğine yerine getirmeyi bize vermiş olduğu telefonlarda dahi kendisi yok” suçlamasına da yanıt veren Ketenci şunları söyledi: “Van Valisi’nin konu ile ilgili suçlamalarına gelince; Defilemiz sadece Hatay’da değerli Valimiz sayın Celalettin Lekesiz’in önderliğinde yapılabilmiştir. Buradan toplanan para direk prefabrik firmasının hesabına aktarılmıştır. Tüm belgeler mevcuttur. Bunun dışında hiçbir ilde ya da ilçede anlattığım sebeplerden dolayı ne defile yaptık ne de herhangi bir yerde bu konu ile alakalı bir para toplanmamıştır. Bana telefonlarla ulaşamıyorlarmış ve ben kayıpmışım, Bunlar komik konuşmalar… Türkiye ’de ünlü bir insan, devamlı televizyon programlarında, davetlerde, seminerlerde, açılışlarda olan ünlü bir modacı nasıl kayıp olabilir merak ediyorum. Benim yerim yurdum belli buradan duyurulur.”


VALİ KARALOĞLU NE DEMİŞTİ?

Van Valisi Vali Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanı'nın da hazır bulunduğu bir törende protokol imzalayan Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Metro Grubu Başkanı Galip Öztürk ve modacı Muammer Ketenci'nin taahhüdünü yerine getirmemesinden yakınmıştı.
Vali Karaloğlu, 3 firma yetkilisiyle defalarca telefon görüşmesi yapmalarına ve noter aracılığıyla ihtarname çekmelerine karşın bir sonuç alamamaktan şikayet ederek şunları söylemişti: "Bu bir hayır işi ama protokol imzalandıktan sonra gönüllü olmaktan çıkar. Bu iki taraf içinde bir mecburiyet haline gelir. Onlar için yapma, bizim için de takip etme mecburiyeti haline gelir. Kulüpler Birliği, depremden sonra okul yapmak için beni ilk arayan kuruluşlardan biri idi. O günkü başkanı İlhan Cavcav'dı. Cavcav bana 'Sadece okul değil, yanında mutlaka spor salonu da olmalı. Çünkü biz spor kulüplerini temsil ediyoruz' demişti. Salonu ile çevresi ile her kulübe bir derslik düşecek şekilde 18 derslikli bir okul yaptırmak üzere protokol imzalamıştık. Ama o günden bugüne kadar görüşmelerimiz sonuç vermedi. Biz halen işin peşindeyiz. Hukuki olarak da takipçisi olacağız. Metro gurubu da aynı şekilde. Bunlarla da son geldiğimiz noktada mesafe bir sonuç alamadık. Bir diğeri Muammer Ketenci adında bir modacı arkadaş. Bu arkadaş Van depreminden sonra Van adına defileler düzenledi, paralar topladı. Ama şu ana kadar bırakın protokolün gereğine yerine getirmeyi bize vermiş olduğu telefonlarda dahi kendisi yok. İhtar gönderiyoruz, adresinde bulunamıyor. Şu anda kayıp. Biz kamuoyuna bildiriyoruz. Basın aracılığıyla kendisine çağrıda bulunuyoruz. Bizimle gönüllü olarak imzaladığı protokolün gereğini yapsın diye temenni ediyoruz. Yoksa bunun da hukuki takipçisi olacağız."