Moğolistan ile vizeler kalktı

Moğolistan ile vizeler kalktı
Moğolistan ile vizeler kalktı
Türkiye ile Moğolistan'ın karşılıklı olarak vizeleri kaldırdığı açıklandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Moğolistan ziyareti sırasında imzalanan anlaşmayı kamuoyuna Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın duyurdu.

Kalın, Twitter'dan yayımladığı mesajda, "Moğolistan ile vizeler kalktı. Hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan ’ın Moğol mevkidaşı Noroviin Altankhuyag ile düzenlediği ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasında güvenlik alanında iş birliği anlaşması, Türk vatandaşlarının Moğolistan'a vizesiz geçişine ilişkin anlaşma ile 2013-2016 yıllarına ilişkin kültürel ve eğitim alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

Erdoğan, "Ben bu ziyaretimizin, Türkiye -Moğolistan ilişkileri için çok önemli gelişmelere zemin hazırlayacağına inanıyorum. Hele hele şimdi Türkiye'den gelecek olanlara da vizenin kaldırılmış olması artık aramızdaki bu gidiş gelişleri hızlandıracaktır" diye konuştu.(hürriyet planet)


  http://www.radikal.com.tr/112912711291273

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tengiz Kaan - muhammedaliclay

  Alper Tunga öldümü Isszı acun kaldımı, imdi vize kaldırır.

  Viyonsuzluk - Ukelaa

  Vize kalkması olayında en önemli hadise şu , bu gün 154 ülkeye ihracatımız var , toplam ihracat içinde avrupanın payı %40'a geriledi , yani ihracat yaptığımız ülke portföyü baya çeşitlendi , risk azaldı , yılda 25 milyona yakın turist geliyor ülkemize , bunun en az iki üç kat artması lazım . Vize gibi gereksiz bir uygulama bu gelişmelere yardımcımı olur yoksa engelmi ? Bu tarz olumlu olayları eleştirenleri hiçmi hiç samimi bulmuyorum . Arada bir takdir etmeyide öğrenin kardeşim .

  vizeler neden kalkıyor? - kaamos

  gezi programları ülkelerden vize almakta çok zorlanıyormuş. bildiğiniz gibi gezi programları türkiye'nin başka ülkelere turistik amaçla gitmeyi bir fantazi ve hayal olarak gören türkiye'nin çoğunluğu asgari ücretli fakir kesimlerin içlerindeki ezikliği biraz olsun gidermek amacıyla yapılıyor. gezi programları da baya rating alıyor. bu köyleri gezip duran ve yedikleri kebaplarla asgari ücretlinin bir taraflarını şişiren köylü programlarının amacı da tersine göçü cazip hale getirip demokratik yollarla sağlamak amacıyla yapılıyormuş. bildiğiniz gibi bu programlar genelde yandaş kanallarda yapılıyor.