Molotof kurbanı Serap sonsuzluğa uğurlandı

Molotof kurbanı Serap sonsuzluğa uğurlandı
Molotof kurbanı Serap sonsuzluğa uğurlandı

Serap Eser dün Ataköy 5. Kısım Camii?nde yüzlerce kişinin katıldığı törenle uğurlandı. Ağabeyler Ümit ve Selçuk Eser?in gözyaşları yürekleri dağladı. FOTOĞRAF: UĞUR CAN / DHA

İSTANBUL - Türkiye, dün şehitlerin yanı sıra genç bir terör kurbanına daha ağladı. Küçükçekmece’de bir ay önce İETT otobüsüne yapılan molotoflu saldırıda yanarak ağır yaralanan ve önceki gün hayatını kaybeden liseli Serap Eser, dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Yüzlerce kişi Serap’ı son yolculuğuna uğurlamaya koştu. 

Annesi cenazeye katılamadı
17 yaşındaki Serap Eser’in cenazesi dün Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak Ataköy 5. Kısım Camii ’ne götürüldü. Camide düzenlenen törende baba Zübeyir ile ağabeyler Ümit ve Selçuk Eser, Serap’ın Türk bayrağına sarılı ve üzerinde kırmızı duvak bulunan tabutunun başından ayrılmadı.  Kızına doku veren anne Ayşe Eser ise doktor yasağı nedeniyle cenazeye katılamadı. 

Türk bayrağı açıldı
Tabutun başında taziyeleri kabul eden ağabey Selçuk Eser ile Serap’ın  okul ve  dershane arkadaşları gözyaşların aboğuldu. Serap Eser’in komşusu olduğu öğrenilen bir kadın da cenaze töreninde Türk bayrağı açtı. Başka bir komşusu da “Yeter artık. Serap geri gelmeyecek. Susmayacağız, bayrak için yaşıyoruz” diyerek ağladı. Ailenin yakını Necla Sarıyer de” Bir hiç uğruna öldü” diye tepki gösterdi. Cenaze namazını kıldıran imam, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze törenine Eser ailesi ve yakınları ile yüzlerce kişinin yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın katıldı.
Serap, cenaze namazının ardından omuzlara alınarak araca konuldu. Önce Küçükçekmece Kanarya Mahallesi ndeki evinin önüne götürülen Serap, cenazesi, burada helallik alındıktan sonra Kanarya  Mezarlığı’nda defnedildi.  

Dershane dönüşü
Serap Eser, 8 Kasım’da  İETT otobüsüyle dershaneden evine dönüyordu. Ancak bir grup PKK yandaşının attığı molotof yüzünde patladı. Serap bir ay yaşam savaşı verdikten sonra  öldü. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş

    ,

    Bağcılar