'Mona Lisa'ya benzettin' davasını kazandı

'Mona Lisa'ya benzettin' davasını kazandı
'Mona Lisa'ya benzettin' davasını kazandı
Avukat A.A. 1999 yılında estetik ameliyat olduğu ve ardından dava açtığı Prof. Dr. N.D'ye açtığı tazminat davasını kazandı. A.A. doktor N.D. için "Mona-Lisa gibi yüzümün sağı solu farklı hale geldi." dedi.

Vatan Gazetesi'nden Tolga Atar'ın haberine göre,  İstanbul  Barosu avukatı A. A.’nın üç yıl önce mahkemeye başvurarak, ünlü estetikçi Prof. Dr. N. D.’ye 100 bin lirası manevi, 3 bin lirası da maddi olmak üzere toplam 103 bin liralık tazminat davası açtı. Güzel bir yüze ve görünüme sahip olduğunu, kendisine çok iyi baktığını,  spor  yapıp sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyen güzel bir kadın olduğunu dilekçesinde belirten avukat A. A., 1999’da burnundan estetik ameliyatı olduğunu ve zaman içinde burnunun üzerinde iki ince çizgi belirdiği için tekrar estetik ameliyatı olmak için davalı doktora başvuruda bulunduğunu belirtti.

"10 NUMARA BURNUN OLACAK"

A. A. Dilekçesinde, “Bana bırak. 10 numara burnun olacak, o iki hafif çizgi kesinlikle yok olacak” dedi. Estetik olmaya karar verdim. Burnumdan ameliyat olmaya dakikalar kala bana, “Senin üst dudağın çok ince, hafif dolgu yapayım. Bal gibi bir dudak olur. Bunu da arada yapmış oluruz” teklifinde bulundu. Hayran olduğum yüzüm ameliyattan sonra iki ayrı şekle girdi. Yüzümün sağını solunu farklı hale getirdi. Sol tarafım normalken, sağ tarafım başka bir boyut kazandı.. Tam bir “Mona Lisa” gibi yüzümün sağı-solu farklı hale geldi. Gülümserken bile burnumun ucu aşağı düşüyor ve sol tarafa doğru yamuluyor. Burnumun ucu, fazlasıyla yumuşak bir doku olarak her tarafa devriliyor. Davalıdan 103 bin lira tazminat istiyorum” dedi.

İSTEDİĞİ 100 BİN LİRA FAHİŞ

Avukat A. A.’nın açtığı davaya cevap veren Prof. Dr. N. D. ise davanın reddini istedi. Davacının 13 yıl önce başka bir plastik cerrah tarafından estetik burun ameliyatı geçirdiğini ve kendisinden bu deformasyonu gidermesini istediği belirten Prof. D.’nin avukatı, “Davacı ayrıca karın bölgesinde sezaryen izlerinin olduğunu, bunların da kendisini rahatsız ettiğini anlatmıştır. Müvekkilim de karındaki yağ dokusuyla dudaklarına estetik yapmıştır. Davacının istediği 100 bin lira çok fahiştir” dedi.

DUDAKLAR ESKİ HALİNE DÖNMEZ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nin gerekçeli kararında, “Burun ameliyatına göre kıyaslandığında dudak deformasyonunun günlük hayatın devamını zorlaştıracağı, dudağın eski hale döndürülmesinin mümkün olmadığı anlaşılmıştır. Davalı doktor operasyon için davacıya düşünme payı dahi bırakmadan operasyona almış, komplikasyonun sonuçları hakkında bilgi vermemiştir. Doktorun işini özenle yapmadığı açık olup, 5 bin lira manevi tazminatın doktordan alınarak davacıya verilmesine karar verildi” denildi.