Monttan düşen tabanca öldürdü

Yüksekova çetesi sanığı olduğu için meslekten atılan eski polis Fatih Özkan'ın montundan düşen tabanca bir kişinin ölümüne neden oldu.

ADANA - Yüksekova çetesi sanığı olduğu için meslekten atılan eski polis Fatih Özkan'ın montundan düşen tabanca bir kişinin ölümüne neden oldu.
İddiaya göre olay şöyle gelişti. 42 yaşındaki Özkan, karısının işlettiği Adana Enver Kurttepeli Lisesi'nin kantinine hasılatı almak için geldi. Özkan montunu çıkartarak, kantinde dönercilik yapan 20 yaşındaki Hüseyin Yeni'ye, asması için verdi. Yeni'nin duvara asmak istediği montun cebindeki tabanca, yere düşerek ateş aldı. Tabancadan çıkan kurşun, Yeni'nin boynuna isabet etti.
Silah sesi üzerine paniğe kapılan öğrenciler, Polis 155 İmdat telefonunu arayarak, "Okul kantininde tüp patladı" ihbarı yaptı. Ağır yaralanan Yeni, okulun yakınındaki Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne götürülürken, yolda hayatını kaybetti. Okula gelen polis, olayın tüp patlaması olmadığını anlayınca, kantinde bulunan Özkan ile birlikte beş kişiyi gözaltına aldı.
Özkan ifadesinde, "Hüseyin evladım gibiydi, böyle olacağını bilseydim tabancayı taşımazdım" dedi.