'Motorcu Hâkim' haraca kesmiş

'Motorcu Hâkim' haraca kesmiş
'Motorcu Hâkim' haraca kesmiş
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Şanlıurfa ve çevresinde kişileri borçlandırarak tefecilik yapan ‘Motorcu Hâkim’ çetesine yönelik operasyonun detayları ortaya çıktı. Eskiden motor tamiriyle uğraştığı için bu isimle anılan Hâkim K. liderliğindeki çetenin çok sayıda market, kafe ve dükkânı bastığı, birden fazla adam yaralama olayına karıştığı ortaya çıktı.
Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Şanlıurfa, İstanbul , Hatay ve Ankara ’da 500 polisin katıldığı dev bir operasyonla bölgenin en büyük mafya grubu olarak bilinen ‘Motorcu Hâkim’ çetesini yakaladı. Çete lideri Hakim K. ile birlikte aralarında üst düzey kamu görevlileri, adliye çalışanları ve belediye görevlilerin de olduğu 55 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 14 ruhsatsız tabanca, elektroşok cihazı, kelepçeler,coplar, 100 hileli zar, 100 tapu ve çok sayıda senet bulundu. Çetenin tefecilik yaparak yüksek faizle yüzlerce insanı borçlandırdığı iddia ediliyor.
Bölgede korku saldığı için birçok kişinin şikâyetçi olmaya çekindiği Motorcu Hâkim K.’nin Şanlıurfa’da TOKİ bölgesinde kaçak inşaatının bulunduğu fakat yıkılamadığı ortaya çıktı. Çete üyeleri tefecilik, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, tehdit, yağma, yaralama gibi suçlardan mahkeme önüne çıkarılacak.