Motosiklet üzerinde polisle silahlı çatışma: 1 kişi öldü

Motosiklet üzerinde polisle silahlı çatışma: 1 kişi öldü
Motosiklet üzerinde polisle silahlı çatışma: 1 kişi öldü
Antakya'da 'Yunus' tabir edilen motorize ekibine düzenlenen silahlı saldırıda polis memuru Yavuz Dost ağır yaralandı. Çatışmada yaralanan 28 yaşındaki Murat Koku ise hayatını kaybettiOlay, saat 22.00 sıralarında Antakya Yeni Otogar yakınında meydana geldi. Devriye gezen 4895 kodlu motosikletli polis ekibi, durumundan şüphelendiği önlerinde seyreden ve üzerinde 2 kişinin bulunduğu plakasız motosiklete ‘dur’ ihtarında bulundu. İhtara uymayan motosikletten, polis memurlarına ateş açıldı. Silahlı saldırıda polis memuru Yavuz Dost karnına isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Motosiklette bulunan diğer polis memuru ise açılan ateşe karşılık vererek saldırganlardan 28 yaşındaki Murat Koku'yu yaraladı. Devrilen motosikletteki diğer zanlı ise yaya olarak kaçtı.
Yaralanan polis memuru Dost'un telsiz anonsu üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis memuru Dost ile zanlı Koku, ambulansla Antakya Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. 28 yaşındaki Murat Koku, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.
Bölgede geniş çaplı araştırma başlatan polis ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu ateş açılan motosiklette bulunan ve olay sonrası yaya olarak kaçtığı belirlenen zanlı 35 yaşındaki Murat Diyap da yakalanarak gözaltına alındı.


Olayın ardından Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ve Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım Antakya Devlet Hastanesi'ne giderek yaralı polisi ziyaret etti. Vali Lekesiz, hastane önünde yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Polis memurumuza isabet eden kurşunlardan biri dalağına diğeri bağırsağına isabet etmiş. Şu anda sağlık durumu iyiye gidiyor. Ancak olayda polisin karşı ateşi sonucu yaralanan Murat Koku vefat etti” dedi.
Hastane Başhekimi stafa Erdoğan ise yaralı olarak gelen polis memuru Yavuz Dostun, hemen ameliyata alınarak gerekli müdahalenin yapıldığını, bilincinin yerinde olduğunu ve 2-3 güne kadar taburcu edeceklerini söyledi.(dha)